Чи вчасно розпочнеться опалювальний сезон в Каховці?

Підставою для написання даної статті послужило надходження 30.07.2019 року від споживачів міста 37 заяв з вимогою виконати перерахунок за послуги ЦО по причині нібито незаконних, самостійно відкоригованих підприємством тарифів.

Щодо цього питання підприємство повідомляє наступне:
Нарахування за послуги ЦО нашим споживачам здійснюються відповідно до діючого законодавства.
В опалювальному сезоні 2018/2019 років у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2005 року (із змінами), підприємство проводило нарахування за послуги з централізованого опалення мешканцям міста, в будинках яких не встановлені лічильники теплової енергії, згідно затверджених виконавчим комітетом Каховської міської ради тарифів, з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання послуги у відповідному місяці.
Коригування тарифів підприємством протягом грудня 2018 – березня 2019 року (про що вказано в заявах громадян) не здійснювалось.
Підприємством, на виконання вимог Правил надання послуг з теплопостачання, затверджених Постановою КМУ 630, щомісячно здійснювався розрахунок розміру плати за 1 м.кв. опалювальної площі з урахуванням температури зовнішнього повітря та кількості днів надання послуги.
Опалювальний сезон 2018/2019 років було розпочато 7 листопада 2018 року.
У листопаді 2018 року з урахуванням температури зовнішнього повітря та кількості днів надання послуги, розмір плати склав – 55,91 грн./м2, при затвердженому тарифі 64,97 грн./м2 до 13.11.2019 року, і при затвердженому тарифі 74,09 грн./м2 з 14.11.2019 року.
У грудні середня температура зовнішнього повітря була нижчою за розрахункову, враховану в тарифах, і відповідно температурний коефіцієнт був більшим одиниці, що вплинуло на розмір плати, який склав 82,76 грн./м2 при затвердженому тарифі 74,09 грн./м2.
Така ж ситуація відбулась в січні 2019 року — розмір плати склав 88,02 грн./м2, та в лютому 2019 року — розмір плати склав 78,92 грн./м2 , при затвердженому тарифі 74,09 грн./м2.
У березні 2019 року було тепліше, розрахований температурний коефіцієнт був менше одиниці, і розмір плати склав 57,88 грн./м2, при затвердженому тарифі 74,09 грн./м2.
Всі нарахування виконувались у відповідності до діючого законодавства.
Протягом опалювального сезону підприємство робило все від нас залежне для безперервного надання якісних послуг.
Підстав для проведення перерахунків за послуги теплопостачання немає, так як послуги були надані в повному обсязі та відповідної якості.
Додатково повідомляємо, що в КПТМ «Каховтеплокомуненерго» проводилась перевірка Держпродспоживслужбою України, в тому числі правильність формування та застосування тарифів. Перевіркою не виявлено порушень при здійсненні розрахунків тарифів, що діяли протягом опалювального сезону 2018/2019 років. Зауваження були зроблені тільки щодо правильності застосування тарифів в одному будинку, що обладнаний лічильником тепла, який в грудні не працював.
Зараз на підприємстві проводиться планова перевірка державною аудиторською службою України, результати якої будуть доведені до громадськості міста.
Але в нашому місті є деякі «псевдо-активісти», які ведуть підривну діяльність, розповсюджують недостовірну та завідомо неправдиву інформацію, та підбурюють громадян міста до несплати за послуги теплопостачання, що може зірвати початок нового опалювального сезону, залишити в холоді насамперед дітей в школах та садочках, оскільки у нашого підприємства немає коштів для сплати боргу за використаний в попередні опалювальні сезони природний газ. Наприклад, громадянин В.Малашин, який є злісним неплатником і заборгував підприємству значну суму коштів, і підприємство вже звернулось до суду з позовом про несплату за отримані послуги централізованого опалення.
Підприємство закликає громадян міста не вірити слухам, які розповсюджують такі громадяни, що не мають юридичної освіти та відповідної кваліфікації, а для отримання консультацій з приводу законності дій підприємства по нарахуванню за послуги ЦО звертатись до юристів міста, в т.ч. — в Центр надання безоплатної правової допомоги (розміщений в будівлі готелю «Таврія»), які нададуть вам кваліфіковану юридичну консультацію.
Додатково наголошуємо на необхідності погашення заборгованості за теплопостачання за попередні роки, що дасть змогу погасити заборгованість за використаний природний газ та вчасно розпочати новий опалювальний сезон, подати тепло в квартири, школи та дитячі садочки.

Анатолій Перчиць,
директор КПТМ «Каховтеплокомуненерго», депутат Каховської міської ради

0 просмотров