Дендропарк в Каховці перетворюють в місцеве «Межигір’я»?

“Цей проект змінить Каховку”. Такими гучними словами депутат Р. Романенко презентував свій проект будівництва яхт-клубу на території каховського дендропарку. Однак, чи змінить на краще? В цьому сьогодні не впевнені ані головний архітектор міста, ані спеціалісти з земельних питань.

Яскрава реклама нового місця для розваг днями з’явилася на інформаційних майданчиках міста. Депутат міської ради від «Батьківщини» Р.Романенко, автор проекту, запевняє каховчан, що за власний рахунок реконструює човнову станцію і зробить її вільною для відвідування для всіх бажаючих. За попередніми оцінками, реконструкція буде коштувати мільйони гривень.
За словами депутата, більшість жителів нашого міста не бачать нічого поганого в його ініціативі. Та не марно кажуть, що оптимізм — наслідок браку інформації. І в нашому випадку атракціон небаченої щедрості приховує безліч сумнівних деталей, про які каховчанам, звісно, ніхто не розповість.

Деталь №1. Будівництво розпочалося незаконним шляхом.
До сьогодні жодного документа, який надавав би право здійснювати будівництво, у автора проекту немає. Фактично Р.Романенко здійснив рейдерське захоплення землі. А будь-які спроби місцевої влади змусити депутата діяти законним шляхом він маніпулятивно трактує, як наслідок його опозиційності до мера міста Андрія Дяченка.

Андрей Дяченко

Сьогодні ми спостерігаємо за тим, як представник елітного бізнес-кола Каховки на власний розсуд вирішив присвоїти чи не найкращу ділянку міста біля берега Дніпра. Проте ані статус депутата, ані мільйонера, навіть президента країни не дозволяє користуватися будь-якими привілеями і порушувати закон. Як і жодна добра справа не може давати людині право захоплювати землю, що належить громаді. За такою логікою кожен підприємець може захопити ділянку, яка йому подобається, і почати будувати об’єкт бізнесу. Руслан Романенко створює саме такий прецедент”, — коментує міський голова Андрій Дяченко.

Якщо міська влада буде спокійно спостерігати, як депутат-мільйонер на свій власний розсуд розпоряджається комунальним майном міста, скоро в Каховці не залишиться жодного парку, жодного вільного місця на набережній, — усе нелегально буде забудовано підприємцями. Бо якщо депутату можна, чому іншим — ні?”, — додає начальник юридичного відділу Людмила Чиркіна.

 

Деталь №2. Проект розроблений таким чином, що перетворює частину дендропарку в закриту зону маєтків місцевих мільйонерів.
Якщо ми подивимось на цю територію в Публічній кадастровій карті (див. карту), то переконаємось, що після реалізації проекту вхід до дендропарку з обох сторін майбутнього яхт-клубу буде зачинено.

Майбутній нелегальний забудовник «накроїв» земельні ділянки таким чином, що проходу з двох сторін до дендропарку з вул. В.Куликовської та вул. Портової немає.

Детальним планом території, що розробляв виконком, передбачено прохід до Каховського водосховища, як цього вимагає закон, — навколо знаходяться землі загального користування. Однак на кадастровій карті ми бачимо іншу ситуацію — проходу немає. А значить, ніщо не завадить майбутньому власнику землі перекрити прохід”, — коментує головний архітектор міста Сервіназ Джепарова.

 

Ще один цікавий факт, що випливає з аналізу Кадастрової карти: проект, що був розроблений Романенком, впритул наближений до ще однієї ділянки, яка за неофіційною інформацією належить ще одному підприємцю-мільйонеру.
Ця людина в минулому мала неабиякий вплив на міського голову О.Карасевича. І тому не дивно, що саме за часів правління команди Карасевича цільове призначення сусідньої ділянки було загадковим чином змінено без рішення міської ради.

Землі для будівництва та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу перетворилися на землі для будівництва споруд побутового обслуговування. Тобто, власник ділянки отримав право будувати свій власний маєток, не турбуючись про суспільні інтереси”, — коментує начальник відділу економіки міської ради Антон Перемежко.

 

Виникає питання: яким чином підприємцю вдалося змінити цільове призначення землі без рішення міської ради? Якщо б воно було винесене на розгляд міської ради сьогодні, навряд чи б депутати дозволили, щоб частина дендропарку перетворилася на маєток олігарха. Та прецедент відбувся. І тому сьогодні виникає інше питання: чи не буде яскрава історія про суспільне благо і яхт-клуб для всіх каховчан продовженням “межигіризації” дендропарку?
І чи не тому опозиційний до міської влади Романенко так бажає відправити мера міста у відставку, щоб мати іншого, “ручного” міського голову та достатню кількість голосів депутатів, які в майбутньому допоможуть йому приватизувати найкращий клаптик каховської землі і збудувати там приватний маєток?

Олександр Мошенський

0 просмотров