Громада Православної церкви України побудує храм у Каховці

Дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування місцевій релігійній громаді (парафії) Святих Бориса і Гліба Таврійської єпархії Православної церкви України надала Каховська міськрада. На ділянці орієнтовною площею 0,36 га на розі проспекту Будівельників та вулиці Соснової, що поблизу центральної міської лікарні, віряни планують побудувати храм.

— Висловлюємо щиру молитовну подяку всім, хто підтримав це рішення і хто вболівав та підтримував нашу побожну громаду, — сказав настоятель парафій св. Бориса і Гліба міста Каховки та ікони Пресвятої Борогодиці “Непорушна Стіна” села Чорноморівки Юрій Жук-Гординський.

Першу на території Каховки релігійну громаду ВЦУ зареєстрували 5 квітня 2021 року.

— Ідея створити громаду ПЦУ в нашому рідному місті належить волонтерам, українським військовим, ветеранам російсько-української війни. Наша мета — об’єднати вірян Православної церкви України і побудувати у Каховці храм. Звісно, він не з’явиться за один рік. Спочатку побудуємо капличку. Причому, побудують її самі люди, своїми руками, на свої ж кошти, — прокоментував один із ініціаторів створення громади ПЦУ Андрій Калов.

Нагадаємо, що ПЦУ є найчисельнішою в Україні автокефальною православною церквою. Вона заснована у 988 році.

Православну церкву України не визнає Російська православна церква, яку заснували значно пізніше — у 1448 році. У 2018 році РПЦ в односторонньому порядку розірвала стосунки з Константинопольським (Вселенським) патріархатом.

Джерело

567 просмотров