Каховка чекає на медичну реформу

Наразі Каховська районна рада готова прийняти остаточне рішення відносно реформування Каховської лікарні, що необхідно для впровадження медичної реформи.

 

Валерій Салтиков

Навіщо потрібна медична реформа
Вже довго серед людей тривають суперечки — що принесе українцям медична реформа. Очевидним є те, що вона необхідна — люди вже давно чекають змін в медичній сфері, проте побоюються змін, які вона принесе. Ходить багато чуток та «страшилок», які мають на меті дискредитувати медичну реформу, тому я вирішив надати більш детальну інформацію про неї.
Я переконаний, що медична реформа нам необхідна, бо попри те, що Україна витрачає на медицину 4% ВВП (значно більше, ніж будь-яка країна з аналогічним бюджетом), третина цих коштів витрачається геть неефективно — утримання зайвих приміщень, неефективне використання коштів, корупція.
Натомість лікуватися українці змушені за власний кошт.
Система охорони здоров’я — одна з небагатьох сфер, якої не торкнулись реформи, де і досі величезна корупційна складова з «благодійними» внесками, відсутністю конкуренції між лікарями, а якість лікування взагалі не залежить від витрачених коштів, оскільки відсутня реальна відповідальність медиків.
Існуюча система не влаштовує також і добросовісних лікарів. Оплата їх праці не залежить від якості і обсягу наданих ними послуг. Так, два лікарі однакового фаху в тій самій лікарні отримують однакову заробітну плату при зовсім різному навантаженні.

 

Що означає для каховчан медичная реформа
-Розбудова потужної первинної ланки медицини — структура, в якій вирішується до 70% проблем зі здоров’ям. Тут проводиться діагностика, спостереження за станом здоров’я, консультації, направлення до спеціалістів, надання невідкладної допомоги та профілактики захворювань тощо
-Відсутність черг до лікаря — впровадження електронної черги;
-Створення в Каховці багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня, яка за якістю та спектром послуг буде прирівнюватись до Херсонської обласної лікарні. Це, ймовірно, дозволить створити у нас центр госпітального округу;
-Введення протоколів лікування — лікування кожного захворювання буде відбуватися за затвердженою методикою. Наразі кожен лікар лікує однакову хворобу «по-своєму», що не дає стабільних результатів та звільняє від відповідальності медзаклад;
-Контроль за призначенням ліків. Призначення ліків контролюється за допомогою електронної системи e-health, що блокує вірогідність змови лікарів з представниками аптек, коли лікарі призначають купу зайвих препаратів за “подяку” від виробників ліків;
-Введення принципу “гроші ходять за пацієнтом”. Поки що бюджетні кошти виділяють лікарням залежно від кількості «приписаних» до них громадян, кількості ліжко-місць, незважаючи на фактичну кількість пацієнтів та якість лікування. Реформа надасть людям право обирати собі лікарню, без прив’язки до місця реєстрації. Лікарні будуть отримувати бюджетне фінансування в залежності від кількості людей, які будуть звертатися до їх лікарів. Це створює конкуренцію між лікарями та стимулює їх до більш професійної роботи. Високопрофесійні лікарі отримають більше пацієнтів, відповідно — більшу і цілком легальну заробітну плату. Лікарі та лікарні з поганою репутацією залишаться без роботи.
-Рейтинг лікарів та лікарень, який буде визначатись шляхом аналізу діяльності кожного окремого лікаря. За ним пацієнти зможуть орієнтуватись при виборі спеціаліста або лікувального закладу.

 

Спростовуємо чутки
Впровадження медичної реформи в Каховці отримує шалений спротив з боку… самих медиків. Точніше, групи осіб — працівників адміністрації лікарні, людей, лояльних головному лікарю Олександру Віттіху
Ця “ініціативна група” шляхом відвертої брехні всіляко намагається завадити перебігу рефорими та залишити каховську медицину в нинішньому жалюгідному стані.
Причина цьому банальна — небажання випускати з рук чималі бюджетні кошти, якими вони звикли розпоряджатися фактично на власний розсуд.
Тому вже традиційною стала брехня адміністрації лікарні каховчанам про закриття лікарні.
Минув рік з моменту, коли вони почали розповсюджувати плітки щодо закриття лікарні, неможливості надання зарплатних відомостей, брехали, що районна влада уникає зустрічей з колективом. Потім була брехня про «дерибан» будівель лікарні.
Жодна «страшилка» не справдилась, проте адміністрація лікарні продовжує брехати.
В минулому номері газети «Каховська зоря» була розміщена нова “страшилка” від “профсоюзу”. За їх версією після реорганізації лікарні людям доведеться лікуватися тільки в Херсоні через відсутність потрібної кількості фахівців в Каховській лікарні.
Відповідально заявляю, що це такая сама брехня, як і попередні, і що вона не має жодного відношення до реальності.
Причина всьому — відчайдушне намагання Олександра Віттіха руками своїх прибічників утриматись на посаді, заважаючи впровадженню реформи.

Валерій Салтиков, голова Каховської РДА

0 просмотров