Каховка відзначила 100-річчя Дня Соборності України

“Разом з власної волі з 1919 року” — під таким гаслом Україна відзначає столітній ювілей Акта Злуки, що увінчав столітні прагнення українців  жити в єдиній державі та став проявом споконвічної мрії українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію країни величним національним святом — Днем Соборності.

Каховщина долучилася до відзначення цієї славетної, основоположної для української державності події, яка символізує єднання українського народу на своїй землі та, навіть віддаляючись від нас у часі, не втрачає своєї значущості та актуальності.

Сьогодні на площі біля районного Будинку культури представники влади, трудових колективів, установ, організацій, учнівська молодь, активна громадськість зібралися разом, аби згадати історичні події, які відбулися 100 років тому, висловити спільне прагнення нинішнього покоління українців бачити свою державу соборною і неподільною   та вшанувати у цей історичний день пам’ять усіх полеглих борців за незалежність України. Вони взяли участь у міських заходах з нагоди відзначення величного свята та 100-літнього ювілею Акту Злуки українських земель, долучившись до урочистої ходи та мітингу, утворили, взявшись за руки, живий ланцюг єдності — духовний символ неподільності української держави.

В цей день з нагоди відзначення Дня Соборності України в населених пунктах району також відбулися урочисті зібрання, а у всіх закладах освіти та культури — тематичні заходи, а у церквах  — урочисті богослужіння та молебні за Україну, мир, єдність та український народ.

Каховщина в скорботі і з великою вдячністю згадала всіх тих, хто боровся і бореться за волю українського народу. Згадали полеглих на Майдані за свободу української нації Героїв Небесної сотні і тисячі загиблих у визвольній боротьбі за суверенітет, незалежність та територіальну цілісність нашої України. Схиливши голову,  хвилиною мовчання вшанували пам’ять про наших земляків, які загинули в ході проведення Антитерористичної операції на сході України, захищаючи її державну цілісність: Олега Ліфінцева, Руслана Салівончика, Романа Атаманчука, Рвачова Володимира, Сергія Колотаєва, Ігоря Максименка, Максима Вітюка, Євгена Тихонова, Олександра Зеленського, Віталія Благовісного, Дмитра Клименка, Юрія Сороку, Володимира Анадимбу, — поклавши квіти до меморіальних дощок та місць захоронення Героїв.

Тож цінуймо нашу незалежність заради майбутніх поколінь та пам’ятаймо про полеглих Героїв, які віддали своє життя за Батьківщину!

Лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети — побудови економічної й духовно багатої, вільної і демократичної України, якою пишатимуться наші діти, онуки та правнуки.

0 просмотров