Каховщина підтримує українських військових моряків

1 лютого представники Каховської міської ради і Каховської райдержадміністрації зустрілися з рідними наших земляків – військових моряків, захоплених в полон у листопаді минулого року в результаті атаки кораблів Росії в районі Керченської протоки.

Світлана Власюк, сестра старшого матроса Михайла Власюка (на фото зліва), мешканця Мар’янівки, поділилася переживаннями і спогадами про останню зустрічі із братом, яка відбулася у Москві в січні під час засідання суду щодо продовження терміну утримання під вартою полонених моряків. Тоді на засідання суду в Москву приїхали сім’ї 20 полонених хлопців, аби хоча б своєю присутністю підтримати хлопців. Незважаючи на міжнародні норми, заклики багатьох країн світу, вимоги держави України, російський суд ще на 3 місяці подовжив арешт українських моряків і вони перебувають в СІЗО в Лефортово.
Михайло закінчив Чаплинський аграрний ліцей, отримав спеціальність «кухар», строкову службу проходив в Окремому президентському полку ім. Б.Хмельницького (кухарем), а потім по контракту поступив на службу до Військово-морського флоту України — старшим матросом на катер «Херсон».
Каховчанин Сергій Чуліба (1989 року народження, навчався в ЗОШ №4, на фото справа) закінчив Новокаховський політехнічний інститут за спеціальністю «інженер-електрик» і в 2011 році пішов служити на флот на торпедолов «Херсон». Старшина ІІ статті, Сергій займався обслуговуванням двигунів, обладнання, був командиром БЧ-5.
У 2014 році наші хлопці не зрадили присязі, залишилися вірністьими Україні і перейшли служити на материк. Службу продовжили в м. Одеса на буксирі «Яни Капу».
25 листопада Росія всупереч нормам міжнародного морського права і діючому з 2003 року договору між Росією і Україною щодо Азовського моря, який регулює також правила використання Керченської протоки, заблокувала прохід українському буксиру “Яни Капу” і двом катерам “Бердянськ” і “Нікополь”. Після цього російські моряки почали стріляти по українцям, а потім захопили у полон усі три судна разом із їх екіпажами у нейтральних водах.
З того дня хлопці утримуються в полоні. Рідні Сергія та Михайла звертаються у всі інстанції, стукають у всі двері, аби добитися визволення моряків. І наша з вами підтримка для земляків дуже важлива.
Під час зустрічі Ольга Леонідівна запевнила родичів полонених моряків у тому, що районна влада зробить усе можливе, щоб моряки та їхні сім’ї відчували постійну підтримку. Також пообіцяла сприяти проведенню у навчальних закладах району та сільських закладах культури тематичних заходів на підтримку моряків, аби привернути увагу громадськості і міжнародної спільноти до долі тих, кого незаконно утримують у російських в’язницях, та нагадати про агресію РФ. І вже в понеділок, під час апаратної наради керівники профільних структурних підрозділів було детально обговорено формат проведення відповідних заходів.
Український уряд робить усе можливе, щоб наші військовополонені були як можна скоріше звільнені. Каховщина сподівається на скоре щасливе повернення своїх земляків і усіх полонених українських моряків на Батьківщину!
Тримайтеся, хлопці! Ми з Вами! Слава Україні!

0 просмотров