Каховський міський голова Андрій Дяченко закликає приєднуватись до “Бюджету участі”

Не лише критикувати дії інших в соцмережах, а самим реалізовувати ідеї покращення міста закликає Андрій Дяченко. На початку тижня міський голова анонсував старт проекту “Бюджет участі”, який дає можливість кожному каховчанину отримати бюджетні кошти на свій проєкт.

З 1 березня по 20 квітня в Каховці триватиме прийом заявок на конкурс “Бюджет участі”. Гарна новина полягає в тому, що цього року виділено рекордну сумму на проєкти каховчан — 1 мільйон 500 тисяч гривень, а максимальна вартість проєкту cкладає до 300 тисяч гривень (в минулому році — 250 тисяч).
Для подачі проєкту необхідно зареєструватися на сайті kakhovka.pb.org.ua та заповнити заявку, яка складається з назви проєкту, короткого і більш детального опису, плану заходів, кошторису та візуалізації проєкту. Також до проекту необхідно додати документ з 10 підписами каховчан, які його підтримують.
Звертаємо увагу, що одна заявка повинна стосуватися тільки одного об’єкта, який має знаходитися на території, що належить місту. Також важливо, щоб проєкт не був націлений на отримання фінансового прибутку, а приносив користь усьому місту. Відносно модерації проектів — вона проходить в два етапи. Перший — це первинна оцінка модератором, яку він дає в ключі цензури і базової відповідності правилам. Потім кожен з проєктів потрапляє на розгляд Експертної комісії, яка перевіряє,  в якій власності знаходиться об’єкт, де хочуть його реалізувати і чи взагалі можлива його технічна реалізація. За перебігом модерації заявок кожен може спостерігати на сайті онлайн, завдяки чому процес відбувається максимально прозоро.

5 КРОКІВ ПОДАЧІ ПРОЄКТУ:
1. Озирніться навколо, вивчіть досвід інших міст в реалізації “Бюджету участі”, сформулюйте ідею, зберіть однодумців та обговоріть деталі проєкту.
2. Подавайте проєкт на сайті https://kakhovka.pb.org.ua/projects/create.
3. Після розгляду усіх поданих заявок Експертною комісією допрацюйте проєкт з головними розпорядниками бюджетних коштів.
4. Під час голосування (з 10 по 31 травня) проведіть рекламну кампанію свого проєкту, поясніть каховчанам, що саме ваш проєкт принесе найбільше користь місту.
5. Вигравайте та реалізовуйте свій проєкт протягом року.

До речі: Ідею підключити Каховку до «Бюджету участі» запропонував міський голова Андрій Дяченко. «На
власному досвіді переконався, як “Бюджет участі” змінив польські міста — Лодзь, Краків, Варшаву. Влада про-
сто віддала частину бюджету в розпорядження простих громадян і не пошкодувала. Таким чином в польських
містах з’явилися нові культурні центри, були відреставрувані старі будівлі і створені нові, креативні місця
для відпочинку містян», — розповів міський голова.
Загалом, за три роки на ініціативи каховчан з міського бюджету було виділено 1,3 млн грн, реалізовано
12 проєктів, серед яких: спортивні та ігрові майданчики, благоустрій прибудинкових територій та парків,
арт-об’єкт “Я люблю Каховку”, майданчик для дітей з особливими потребами та інше.

0 просмотров