Мешканець Нової Каховки Юрій Ковальчук отримав тюремний термін за сепаратизм

Український суд засудив жителя міста Нова Каховка Юрія Ковальчука до п’яти років позбавлення волі за сепаратизм.

У травні 2014 року 34 річний каховський журналіст Юрій Ковальчук вступив у ряди терористів ЛДНР.

Там він працював в таких антиукраїнських пропагандистських виданнях як «політ навігатор», «русская правда», «антифашист». Згодом пішов зі зброєю в руках воював проти сил антитерористичної операції у складі терористичного батальйону «Сомалі», під керівництвом польового командира Гіві.

Як зазначається на офіційній сторінці Служби Безпеки України у фейсбук«він неодноразово здійснював збройні напади на підрозділи сил антитерористичної операції та правоохоронців, після чого знову повернувся до пропагандистської антиукраїнської діяльності».

Чоловік неодноразово виїжджав до Росії та тимчасово анексованого Криму для отримання інструкції від кураторів антиукраїнських інформаційних кампаній.

У рамках відкритого кримінального провадження правоохоронці затримали пропагандиста у червні 2017 року при спробі в’їзду до країни через Харківську область.

Під час досудового слідства зловмисник надав покази щодо контактів з представниками колишньої влади, відповідальними за організацію та фінансування антиукраїнських інформаційних кампаній.

Рішенням суду пропагандиста визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України (Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності) та засуджено до п’яти років позбавлення волі.

Джерело: «Степ Ньюз»

2 просмотров