Місцеві бюджети Херсонщини тріщать по швах

Внаслідок запровадження пільг зі сплати податків до місцевих бюджетів на період карантинних заходів та сповільнення ділової та економічної активності бюджети територіальних громад Херсонської області недоотримують колосальні фінансові ресурси.

– Якщо впродовж січня-березня спостерігалася позитивна динаміка по надходженню податків та зборів до місцевих бюджетів, то в квітні відбулося непомірне скорочення таких надходжень, – аналізує регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України в Херсонській області Марія Кривецька. – Так у квітні до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 364,5 млн. грн. податків та зборів, що на 17,8% або на 79,2 млн. грн. менше торішнього рівня. Планові показники виконані лише на 85,3% – бюджети недоотримали за місяць 62,7 млн. грн.

За сухими цифрами – непрості перспективи подальшого виживання громад, функціонування їх бюджетної, соціально значимої сфери. Адже надходження до бюджетів місцевого самоврядування в квітні є найменшими за обсягом власних доходів за 4 місяці, тоді як торік у квітні вони були найбільшими.

Зі слів Марії Кривецької, спостерігається зменшення надходжень по всіх основних податках. Податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) мобілізовано до місцевих бюджетів у квітні на 17,5 млн. грн. менше, ніж торік. Недоотримано 19,4 млн. грн. Надходження від плати за землю скоротилися проти минулорічного квітня майже на 60% – недоотримано 16,8 млн. грн. Не отримали місцеві бюджети й очікуваних надходжень єдиного та акцизного податків – недорахувалися 8,5 млн. грн.

Однак, незважаючи на колосальні втрати доходів, органи місцевого самоврядування вишукують та знаходять можливості виділяти бюджетні кошти на заходи, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу. У місцевих бюджетах області передбачено на фінансування зазначених заходів 136,6 млн. грн. Станом на 1 травня профінансовано відповідних видатків на майже 43 млн. грн.

Ксенія Алісова, «Новий день»

0 просмотров