Міський голова Каховки Андрій Дяченко: «Перший бій за «Тачанку» виграно»

«Після гучного обурення каховчан у Києві вирішили відмовитися від плану зносити «Тачанку», – про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook міський голова Андрій Дяченко.
Давайте згадаємо, як все починалося. У січні Каховку сколихнула новина, в яку важко було повірити: Інститут національної пам’яті вимагав демонтувати візитівку нашого міста – «Легендарну тачанку», про що чітко зазначено в їхньому листі до міської ради. Міський голова відразу став на захист легендарного монумента та почав боротьбу за його збереження. Андрій Дяченко також запевнив Інститут в тому, що «більшість каховчан встануть проти декомунізації «Тачанки». Зі свого боку, в Інституті зазначили, що Каховська міська рада у шестимісячний строк з дня набрання чинності Закону про декомунізацію (2015 рік) повинна була в установленому порядку здійснити демонтаж пам’ятника.
На позачерговій сесії, що була скликана 16 січня за ініціативою міського голови, депутати міськради проголосували проти демонтажу монумента «Легендарна тачанка». Крім того, на сесію прийшло багато небайдужих каховчан, які категорично виступили проти декомунізації легендарного монумента. Після протестів жителів Каховки директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович відмовився від ідеї демонажу монумента (хоча до скандалу мав категоричну позицію в цьому питанні) й спільно з міністром культури Володимиром Бородянським запропонував на території біля пам’ятника «Легендарна тачанка» створити «Музей монументальної пропаганди». У повідомленні Інституту йдеться: «Якщо громада міста та Каховська міська рада вважають, що вказані пам’ятники є важливими символами міста, то варто розглянути можливість усунення символіки комуністичного тоталітарного режиму з цих об’єктів або прийняти рішення про передачу їх до краєзнавчого (іншого) музею, або прийняти інше можливе рішення – в усіх випадках із урахуванням вимог Закону про декомунізацію».

Андрей Дяченко

«Перший бій виграно», – саме такими словами у своїй публікації на Facebook міський голова Андрій Дяченко ознаменував спільну з каховчанами перемогу в боротьбі за збереження справжньої візитівки Каховки! До того ж, міський голова окреслив подальші дії в цьому напрямку: «Тепер наше завдання – привести пам’ятку до ладу і визначити, в який спосіб декомунізувати елементи споруди, що символізують тоталітарний режим. Звичайно, знайдуться ті, кому не сподобається ідея втручання в композицію монумента. Однак на сьогодні це єдиний спосіб зберегти «Тачанку». Що далі? Наступного тижня міськвиконком збирає громадську та експертну раду, де визначатимуться з планом збереження пам’ятника. Ми і надалі інформуватимемо вас про подальшу долю монумента «Легендарна тачанка». Однак, як вважає міський голова: «Будь-яка справа матиме успіх, якщо є підтримка людей».

0 просмотров