Міський голова Каховки Андрій Дяченко: «Вимога демонтувати «Легендарну Тачанку» — стовідсотково некомпетентна»

Сьогодні в Каховській міськраді відбулись громадські слухання, в яких взяли участь директор обласної інспекції по охороні пам’яток Іван Солоницький, начальники профільних відділів виконкому, громадськість та представників ЗМІ. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міський голова Андрій Дяченко.

«Зітхнули з полегшенням, коли почули від спеціаліста: «Немає підстав говорити про те, що «Легендарна Тачанка» має бути декомунізована».

Іван Солоницький пояснив, що на пам’ятки монументального мистецтва національного значення, якою і є «Тачанка», дія Закону про декомунізацію не поширюється. Сьогодні візитівка нашого міста не несе ніякого ідеологічного навантаження, є частиною культурної спадщини і має бути збережена. Крапка.

Інше питання — чому Інститут національної пам’яті направив до нас стовідсотково некомпетентну вимогу демонтувати Тачанку⁉️

Це звичайна професійна недбалість чи свідома вимога та спроба перекроїти закон ?

Що ми робимо далі?

Направляємо відповідь до Інституту національної пам’яті з поясненням спеціалістів щодо помилковості їх рішення.

Звертаємося до Малокаховської сільської ради про передачу земельної ділянки, на якій знаходиться Тачанка (інакше ми не матимемо права реставрувати Тачанку за бюджетні кошти).

Готуємо міську програму «Про охорону та збереження пам´яток культурної спадщини міста Каховка Херсонської області на 2020-2024 роки».

Виділяємо кошти на цю програму, в першу чергу на освітлення та відеоспостереження біля пам’ятника.

Шукаємо спеціалістів, які можуть працювати з бронзою, аби повернути на місце демонтовані частини монумента.

Звертаємося до Міністерства культури та депутатів ВРУ у сприянні виділення коштів з державного бюджету на реставрацію монумента«.

0 просмотров