На Docudays UA відбудеться дискусія щодо будівництва Каховської ГЕС-2

Будівництво Каховської ГЕС-2: катастрофа неминуча?” — під такою назвою 31 березня відбудеться дискусія в рамках правозахисної програми RIGHTS NOW! 18 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Як наголошують організатори дискусії, практично з першого дня після оприлюднення намірів щодо будівництва Каховської ГЕС-2 на території Новокаховської громади активісти, науковці та небайдужі громадяни встали на захист довкілля та історичної спадщини, а також свого права на здоров’я.

Майже вся ділянка, на якій планується будівництво, включена до Смарагдової мережі як територій особливого природоохоронного значення. Це зобов’язує Україну, як сторону Бернської конвенції, берегти цю територію у непогіршеному стані. Крім того, активісти побоюються, що будівництво ГЕС-2 катастрофічно вплине на пам’ятку архітектури національного значення “Дозорна башта” у Веселому, відому також під назвою “башта Вітовта”.

Які екологічні ризики несе будівництво та експлуатація Каховської ГЕС-2? Які аргументи доцільності побудови ГЕС-2 має уряд? І як громадськість збирається відстояти своє право на здоров’я і чисте довкілля? Почути відповіді на ці питання, ви можете, приєднавшись до онлайн дискусії 31 березня у Facebook або YouTube фестивалю Docudays UA, а також в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE. Початок — 31 березня о 15:30.

Цьогорічний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться онлайн з 27 березня по 4 квітня. Крім кінопоказів під час нього відбудеться 11 дискусій.

Нагадаємо, що Каховську ГЕС-2 заплановано побудувати на правобережній земляній греблі Каховського гідровузла в адміністративних межах Козацького і Веселого Каховського району. На громадських слуханнях у грудні 2019 року місцеві жителі висловились проти будівництва гідроелектростанції. А в лютому 2020 року Департамент енергетики та екології Херсонської облдержадміністрації відмовив у наданні висновку з оцінки впливу на довкілля запланованого будівництва Каховської ГЕС-2. За інформацією департаменту, представлений “Укргідроенерго” звіт з оцінки впливу на довкілля не відповідав вимогам законодавства і не містив важливої інформації.

18 листопада 2020 року Кабінет міністрів України включив будівництво ГЕС-2 до переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів.

Джерело

1 просмотров