Наталія Жукова: «Треба обов’язково вірити в перемогу»

8 липня в Каховці чемпіонка світу і Європи, міжнародний гросмейстер, почесна громадянка міста Наталія Жукова провела сеанс одночасної гри (22 дошки) з шахістами: вихованцями ДЮСШ, любителями та спортсменами з Нової Каховки. На жаль, сильна злива завадила Наталії поспілкуватися з глядачами сеансу, роздати автографи і сфотографуватися. Але спортсменка пообіцяла, що сеанс одночасної гри в рідному місті стане традиційним, тому в наступному році знову чекає шахістів перевірити свої сили.
Про це та багато іншого вона розповіла в інтерв’ю кореспонденту «КН».

 

— Наталія, доброго дня. Вам сьогодні довелось грати практично в екстремальних умовах.
— Так, погода сьогодні здивувала (посміхається). Сеанс одночасної гри тривав три години і за цей період були і сонце, і вітер, і сильна злива. Але очі хлопчиків і дівчат, які сьогодні грали, — сильніші за будь-які природні стихії. В них був захват і жага до перемоги. Саме для цього я і проводжу сеанс одночасної гри в Каховці.

— До речі, про традицію проводити такий сеанс в рідному місті. Звідки з’явилась ідея?
— Все вийшло доволі спонтанно. Зазвичай влітку я навідуюсь до Каховки, бо тут живуть мої батьки. Слідкуючи за новинами рідного міста, не могла не помітити, що міський голова Андрій Дяченко веде активний спосіб життя – пропагує біг. В цьому наші ідеї сходяться, адже сама також не уявляю життя без бігу. Я зателефонувала йому, ми поспілкувались і домовились організувати колективну пробіжку на стадіоні, а наступного дня – сеанс одночасної гри в шахи. Так ця ініціатива реалізується в місті другий рік поспіль.

— Як оцінєєте рівень гри місцевих шахістів?
— Він дуже хороший. Відразу помітно, що шаховий спорт в Каховці розвивається на високому рівні. Особливо хочу відзначити гру Ростислава Надєєва, з яким партія завершилась внічию. Він став єдиним серед двадцяти двох учасників, який досяг такого результату.

— Серед гравців також був присутній відомий український письменник, переможець престижного літературного конкурсу «Коронація слова» Віктор Михайлов, що видає романи під псевдонімом Вальд. Ви знайомі з його творчістю?
— На жаль, ні. Але ми познайомились, поспілкувались, і я навіть отримала від нього подарунок – книгу «Меч Сагайдачного» з автографом автора. До речі, в процесі спілкування з’ясувалось, що ми навчались в одній херсонській школі (посміхається).

— Ті читачі, які слідкують за вашою спортивною діяльністю, не могли не помітити перші кроки в діяльності політичній. Ви йдете на вибори від партії Михайла Саакашвілі «Рух нових сил». Чому ви прийняли рішення йти в парламентарі і чому обрали саме цей політичний рух?
— З 7 років я займаюсь шахами, 28 років — професійно. Це рівно стільки, скільки наша країна має Незалежність. Я навіть встигла стати чемпіонкою СРСР серед дівчаток до 12 років. Шахи навчили мене рахувати на декілька ходів уперед та мислити стратегічно. Скажу чесно, я не планувала залишати шахову кар’єру та йти у політику. Але долучивши свою інтуїцію, мені здалося, що зараз саме час до змін. Змін, яких так потребує наша країна.
І я дуже вдячна Михайлу Саакашвілі, якого знаю вже багато років, за проявлену довіру і запрошення приєднатися до його команди. Тому що саме він, з його досвідом та визнанням, є одним з найкращих реформаторів у всьому світі. Він дійсно здатен покращити життя в Україні. Тому я без сумнівів долучилась до лав його команди, в якої є чітка програма розвитку країни та реформ.
Ми не прагнемо потрапити до Парламенту, щоб вирішувати власні проблеми. Ми щиро хочемо представляти інтереси українців, знищити корупцію та підвищити рівень життя, тому що ви цього варті.

— Наталія, і останнє запитання. Поділіться Вашим особистим рецептом успіху в шахах, який Ви порадите використовувати кожному спортсмену?
— Перш за все – обов’язково вірити в перемогу. Гра за дошкою абсолютно нічого не варта, якщо не вірити в переможне її завершення. І щоб подолати цей психологічний бар’єр, треба наполегливо тренуватися, самовдосконалюватись і вірити лише в успіх.

— Щиро бажаємо, щоб Ваші кроки в політиці були такі ж успішні, як і на шаховому поприщі!

Спілкувався
Олександр Мошенський

0 просмотров