“Норми харчування дітей в освітніх закладах Каховки ніколи не виконувались”

Від 61% до 76% від діючих норм харчують дітей у дошкільних закладах і школах Каховки. Такі цифри озвучила начальниця управління освіти міськради Олександра Аркуша.

— Норми харчування дітей у нас узагалі ніколи не виконувались. Приміром, по хлібу, крупам, м’ясу вони виконуються на рівні 83-95%. Основне недовиконання відбувається за рахунок соків, ванільного цукру, приправ. Причина — брак фінансування. Приміром, на 2021 рік на харчування з місцевого бюджету виділили на 600 тис. грн менше, ніж ми просили, — повідомила вона на засіданні виконкому міськради 19 січня.

Суттєво покращити якість харчування навряд чи дозволить підвищення вартості для учнів 1-4 класів: за рішенням виконкому, з 1 січня вона становитиме не 10, а 12 грн на дитину в день. А батькам дошкільнят, за виключенням дітей пільгових категорій, доведеться сплачувати традиційні 50% від вартості харчування. Решту компенсуватиме громада. Приміром, харчування дітей 3-6 років у дитсадках загального типу встановлене на рівні майже 40 грн/день.

Через недостатнє фінансування харчування виконком міськради ледь не відмовився від формування перспективного меню на основі рецептів відомого шеф-кухаря Євгена Клопотенка.

— Ми 2 роки пробували використовувати його рецепти, однак у нас не вийшло. В його меню багато овочів. Я сама завжди була за Клопотенка, однак місцева влада нічого не робила для перехід на його рецептуру, — пояснила директорка Каховської школи №4, заступниця міського голови Каховки, член виконкому міськради Галина Гондарева.

— Чому ми слухаємо лише одну директорку школи, а не всіх? Чому хоча б не спробувати використовувати меню Клопотенка в Каховці? — обурились інші члени виконкому і переконали колег не відмовлятись від рецептів шеф-кухаря.

Сам Євген Клопотенко стверджує, що цілком можливо покращити якість харчування дітей за ті самі гроші, які виділяються з бюджету. Для цього він реалізував проєкт “Нове шкільне харчування”, де розробив нові рецепти страв для дітей. Окрім звичних страв на кшталт салату з буряка та борщу тут є кебаб, суп авголемоне, полента та бланманже.

— В Україні система харчування дуже застаріла. Всі готують за рецептами, яким вже, мабуть, 70 років. Я хочу, щоб діти через їжу навчалися і щоб вони не просто їли «кашу в’язку» або «тефтелі з м’ясом», а їли страви з усіх куточків світу. І таким чином навчалися та розуміли, що світ їжі набагато ширший. Важливо й те, що всі запропоновані страви — в рамках бюджету, легко готуються, а для їх приготування використовують продукти, які є на кожній їдальні в Україні,- пояснив Євген Клопотенко.

Джерело

0 просмотров