Підозрюваний у вбивстві Чебукіна знову захворів перед судом

18 червня у Херсонському апеляційному суді знову не переглянули запобіжний захід підозрюваному в резонансному каховському вбивстві. Вже вдруге на суд не з’явився головний фігурант процесу. 30-річний підозрюваний знову зліг у лікарню. Це затягування справи – не сумніваються родичі вбитого Володимира та активісти, які їх підтримують. 

Поки перед фасадом будинку Феміди десятки молодиків розгортають банер зі словом «вбивця», у самому суді розпочинається засідання. Те обіцяє бути недовгим – в залі знову немає підозрюваного. Без нього розгляд апеляції не можливий. Не видно і двох адвокатів, які ще недавно активно захищали фігуранта, створюючи йому образ «самооборонителя», який від жертви постраждав…

Головуючий Віталій Батрак зачитує заяву, яка надійшла від захисника. Виявляється, адвокатське об’єднання «Константа», яке представляло інтереси підозрюваного буквально останні три місці, вже «не в темі». Компанія розірвала угоду з фігурантом справи, достроково. Що ж, такий маневр адвокатів цілком логічний: недавно на поверхню випливло, що в об’єднанні працює родич судді, який у складі колегії розглядає апеляцію щодо справи Чебукіна. А це конфлікт інтересів.

Тепер у справі, здавалося б, без конфліктів інтересів, принаймні, таких очевидних. Та от цікаво, адвокати самовідсторонилися, а їхній почерк залишився! Судіть самі, як і минулого разу, підозрюваний на момент суду опиняється в лікарні. Так, тиждень тому в молодого чоловіка різко стало погано з серцем. Буквально за декілька днів тяжкохворий (а як інакше називають людину, яка не в змозі доїхати до суду?) йде на поправку, настільки, що з обласного кардіодиспансеру його виписують. Але вже перед наступним судовим засіданням підозрюваного знову косить хвороба. Що ви, з серцем все добре, недуг – із розряду пікантних. Адвокат Ілля Карасьов повідомляє суду – у його клієнта саме зараз операція. До лікарні він ліг вчора. Захисник просить перерву, а нове засідання в апеляції, вже третє за рахунком, щоб призначили не раніше, ніж за тиждень. Мовляв, тоді клієнт точно дістанеться суду.

Сторона звинувачення протестує. Представники обласної прокуратури вимагають, щоб суд застосував до підозрюваного примусовий привід. Адже вбачають зловживання в діях фігуранта, поки той перебуває на свободі. До речі, як і минулого разу, прокуратуру про свою хворобу підозрюваний перед фактом не ставив.

-На попередньому судовому засіданні підозрюваний не з’явився і, на думку сторони обвинувачення, це була не поважна причина. Оскільки з моменту початку лікарняного до моменту виписки минуло декілька днів. Вчора  знову госпіталізація. Звісно, ми не лікарі, але, на погляд сторони обвинувачення, такий діагноз не перешкоджає присутності в залі суду. Вважаємо, що підозрюваний штучно уникає розгляду в суді. Є всі підстави застосувати до нього примусовий привід, – розповів заступник начальника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення прокуратури Херсонської області Ігор Мельник.

Мати вбитого  та його сестра, а також адвокат потерпілої сторони, теж вимагали, щоб підозрюваного доставили до суду.

-Люди бачили їх у Каховці (підозрюваного та його співмешканку), каталися на машині. Кажуть, недавно разом були на дні народженні в родичів. Так що ніякий він не хворий. Це так робиться, – заявила Олена Чебукіна.

Колегія суддів, вислухавши всі сторони, ухвалила – ніякого приводу не буде, принаймні, поки що. Керівниці Херсонської міської лікарні ім. Є.Є. Карабелеша суд відправить запит щодо стану здоров’я пацієнта, який не з’явився на суд. Також очільницю закладу зобов’язують вручити підозрюваному повістку на засідання, яке призначили на вівторок, 23 червня. Корінець документу гендиректорка лікарні має надати суду, як гарантію того, що повістку фігурант отримав. Саме до міської лікарні ім. Є.Є Карабелеша і вирушили протестувальники, аби перевірити, чи дійсно там лежить підозрюваний у вбивстві.

Як вдалося дізнатися журналістам, чоловік і дійсно госпіталізований. Щоправда, з п’ятого поверху, де він лежить у відділенні, нас активно виганяв медперсонал. Підозрюваний у вбивстві, вихід на свободу якого, наполягаючи на поверненні до СІЗО, наразі оскаржує прокуратура, лежить не в окремій палаті і не під конвоєм. Такий вже в Україні закон – під заставою можна все, ну або майже все…  Яка така гостра необхідність була в госпіталізації підозрюваного в резонансному вбивстві саме напередодні суду, з операцією в день розгляду апеляції? Чому міський комунальний заклад прийняв пацієнта, прописаного не в обласному центрі? Про це ми прагнули запитати безпосередньо в керівництва медзакладу, але представників ЗМІ тут зустріли, м’яко кажучи, непривітно. Гендиректорка лікарні Алла Малицька переказала через секретарку, що наразі на терміновій нараді і потім перетелефонує журналістам (дзвінка немає й досі). А от медичний директор з надання госпітальної допомоги лікарні ім. Є. Є Карабелеша Ганна Гостєва, яку ми зустріли в коридорі, і взагалі заявила – «коментувати нічого не буду, бо не хочу!». Нагадування про те, що заклад комунальний, а посадова особа зобов’язана відповісти на запитання представників ЗМІ на своєму на робочому місті, були повністю проігноровані.

Що приховують люди в білих халатах? Дивно, але факт – останнім часом медзаклади, один за одним, фігурують у кримінальних справах, судових процесах. Терміново хворіють підозрювані і обвинувачені в резонансних злочинах…

Марина Савченко, «Новий день«

0 просмотров