Податок на нерухомість. Чи потрібен він Каховці?

На черговій сесії міської ради депутати будуть розглядати питання затвердження податку на нерухомість. Кого він стосується та чи необхідний нашому місту?

Податок на житлову нерухомість сплачуються за так звані «зайві» квадратні метри. Понад 60 метрів квадратних – для власників квартир; понад 120 метрів квадратних – для власників будинків. Щодо комерційної нерухомості, то тут пільгових метрів немає — податок нараховується на всю площу об’єкта. Ставку податку на нерухомість встановлює місцева влада. Цього року ця сума не має перевищувати 1,5% від розміру мінімальної зарплати, яка з
1 січня становить 4173 гривні.

Власники квартир та будинків звільняються від податку
В Каховці пропонують встановити ставку на рівні 1% тільки для комерційної нерухомості. За словами міського голови Андрія Дяченка, податок не торкнеться більшості каховчан — власників будинків і квартир. “Ставка по житловій нерухомості залишиться 0%. Так, у багатьох містах місцева влада оподатковує будинки і квартири. Ми ж свідомо уникаємо цього, щоб не створювати соціальну напругу”.
Якщо мова йде про комерційну нерухомість, наприклад, розміром 50 м2, то один раз на рік її власник має перерахувати в місцевий бюджет трохи більше двох тисяч гривень.
Звісно, багато це чи мало, питання суб’єктивне. Однак досвід міст, де податок на нерухомість діє вже другий рік поспіль, засвідчує, що ставка 0,5-1,5% податку є цілком посильною для власників комерційної нерухомості (див. таблицю).

 

Каховка пасе задніх
Податок на нерухомість став однією із запорук наповнення місцевих бюджетів в умовах фінансової децентралізації.
Не дивно, що податок на нерухомість вже діє в багатьох містах України. Каховка лишилась чи не єдиною серед міст з населенням 35-40 тис чол., де податок на нерухомість не прийнято взагалі. У виконкомі це пов’язують з заангажованістю місцевих депутатів, які захищають інтереси великого бізнесу. Так, за словами міського голови Андрія Дяченка, небажання приймати ставки податку — це відстоювання особистих, а не спільних інтересів каховчан. “Проти податку виступають або ті, хто володіє величезною кількістю квадратів і не хоче рухатися вперед, або депутати, які захищають інтереси власників великого бізнесу”, — зазначає міський голова.
Податок на нерухомість має дати стимул для розвитку економіки міста. “Сьогодні в Каховці більшість комерційної нерухомості «про-стоює» і припадає пилом просто тому, що господарі не складуть їй ціну. Згадали історію про про собаку на сіні? У нас така ж ситуація: раз власнику не потрібно платити за квадрати, немає і стимулу конвертувати їх в прибуток, здавати в оренду, розвивати бізнес”, — говорить Андрій Дяченко.
Влада запевняє, що податок на комерційну нерухомість стане джерелом фінансування соціальної сфери і підставою для розвитку інфраструктури міста.
“Ніхто з нас не хоче повертатися до питання батьківських внесків в школах і садках. Багато хто чекає ремонту дороги на своїй вулиці. Повністю прибрати внески, відремонтувати дороги можливо лише за умови сплати податків”, — говорять у виконкомі.

0 просмотров