Редакція газети “Каховська зоря” втратила право на власну назву

Вона повинна припинити видання тижневика і звільнити незаконно займане приміщення.

З вимогою припинити використання комунальним підприємством “Редакція газети “Каховська зоря” знаку для товарів і послуг “Каховська зоря” в будь-якій формі до Каховської районної ради звернулась місцева підприємниця Оксана Назарова. Як з’ясувалося, 11 лютого цього року вона зареєструвала торговельну марку і фірмовий рожево-білий логотип “Каховська зоря”. Вона ж у грудні 2017 року отримала свідоцтва на видання дев’яти газет, назва яких у тій чи іншій формі дублює словосполучення “Каховська зоря”. Крім підприємницької діяльності Назарова очолює Каховську районну організацію партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”.

— Тепер вона вимагає припинити випуск нашої газети. Її не цікавлять податки, власний прибуток чи ціни в країні, бо вона є підприємцем від БПП, — коментує редакторка газети “Каховська зоря” Жанна Кисельова.

Вона переконана, що за цими діями стоїть керівництво районної ради, яке ось уже протягом кількох років не бажає вирішувати питання свого виходу зі складу співзасновників газети і давати старт на її роздержавлення. Тим більше, що 18 лютого голова райради Тетяна Тертична звернулась до редакції з вимогою врегулювати питання порушення права інтелектуальної власності підприємниці Оксани Назарової.

Сама Тетяна Тертична, як і більшість депутатів райради вважають, що в проблемах редакції однієї з найстаріших газет області винне виключно її керівництво, яке не захотіло приводити у відповідність з чинним законодавством статутні документи, зареєструвати на себе торговельну марку і провести реорганізацію комунального підприємства за визначеною процедурою.

У безкінечних судах змушена проводити більшість часу і сама “Каховська зоря”. 29 травня 2018 року Верховний суд України залишив без задоволення касаційну скаргу редакції і визнав відсутність у неї правових підстав займати приміщення площею 311,39 кв. м. за адресою вул. Соборності, 11 з 3 січня 2017 року. Тепер у Господарському суді Херсонської області розглядається позов районної ради до редакції з вимогою звільнити це приміщення шляхом виселення.

Програла “Каховська зоря” й суд за позовом АТ “Херсонобленерго” про розірвання договору про постачання електроенергії.

— Ми як власники приміщення надавали редакції частину приміщення. В іншій частині ми планували розмістити Центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації. Віддавати ці приміщення редакція добровільно відмовилась. В результаті ще навесні 2018 року набрало законної сили рішення суду про визнання припиненим договору оренди з редакцією на все приміщення. В тому числі на те, яке ми готові були залишити за “Каховською зорею”, — пояснила Тетяна Тертична.

Таким чином, кинувши всі зусилля на збереження за собою всіх раніше займаних приміщень редакція “Каховської зорі” втратила контроль над власною назвою. Якщо ж вона і надалі випускатиме тижневик ніби нічого не сталось, це загрожує їй новими судовими позовами, величезними штрафними санкціями і навіть вилученням всього накладу випущених з порушенням законодавства про авторське право та суміжні права номерів газет.

Сергій Петренко, «Новий день«

0 просмотров