Редакція “Каховської зорі” втратила право випускати свою газету

Свідоцтво про державну реєстрацію видання визнано недійсним.

Редакція однієї з найстаріших газет Херсонщини — “Каховська зоря” — втратила право випуску видання зі своєю назвою. 19 квітня п. р. Головне територіальне управління юстиції в Херсонській області видало наказ про визнання недійсним свідоцтва про державну реєстрацію цієї газети від 4 січня 1994 року серії ХС №12. Про це повідомила Каховська міська рада на своїй сторінці у Фейсбуці.

Відсутня інформація про газету “Каховська зоря” з вказаним свідоцтвом і в Державному реєстрі друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності. Натомість у ньому присутня газета “Каховська зоря”, зареєстрована 14 грудня 2017 року Оксаною Назаровою, яка не має жодного відношення до вказаної редакції.

Попри втрату права випускати газету, “Каховська зоря” виходить і досі. Приміром, 25 квітня накладом у 5000 примірників вийшов черговий номер цього видання.

“Незважаючи на те, що в квітні 2016 року за зверненням трудового колективу газети “Каховська зоря” Каховська міськрада прийняла рішення про вихід зі складу співзасновників газети, адмінстрація видання не вчинила відповідні дії для виведення міської ради із засновників газети. Міськрадою як діючим засновником газети будуть вживатися відповідні заходи для усунення порушень, що виникли внаслідок неправомірних дій редакції “Каховської зорі”, яка порушує Закони України “Про друковані засобі масової інформації” та “Про підприємницьку діяльність”, — зазначено в повідомленні Каховської міськради.

Нагадаємо, що в лютому редакція газети “Каховська зоря” втратила право використовувати свою торговельну марку і фірмовий логотип видання.

Редакторка газети “Каховська зоря” Жанна Кисельова підтвердила факт анулювання свідоцтва про державну реєстрацію видання. За її словами, за всіма цими діями стоїть голова Каховської райради Тетяна Тертична, яка протягом кількох років нібито не бажає вирішувати питання виходу райради за складу співзасновників газети і дати старт на її роздержавлення. Однак передбачений законом строк на реформування державних і комунальних ЗМІ закінчився 31 грудня 2018 року.

Сама ж Тетяна Тертична, як і більшість депутатів райради вважають, що в проблемах редакції однієї з найстаріших газет області винне виключно її керівництво, яке не захотіло приводити у відповідність з чинним законодавством статутні документи, зареєструвати на себе торговельну марку і провести реорганізацію комунального підприємства за визначеною процедурою.

Олег БАТУРІН.

Источник  Новий День

 

0 просмотров