Справа Чебукіна: підозрюваний на розгляд апеляції не прийшов

Підозрюваний у резонансному каховському вбивстві таки залишається на свободі. Судове засідання, де мали розглянути апеляцію на ухвалу  слідчого судді, який дозволив внесення застави за фігуранта, по суті зірвали. До суду не з’явився сам підозрюваний. Без нього розгляд скарги не видається можливим. Не прийшли на засідання і двоє адвокатів підозрюваного, які останнім часом активно «світяться» у цій справі.

Натомість у фігуранта з’явився ще один захисник, з яким угода про співпрацю була підписана буквально вчора. Адвокат Ілля Карасьов заявив колегії суддів, що його підзахисний прийти не зміг, бо захворів. Щоправда, яка така недуга раптово розбила підозрюваного і в якому медзакладі він лікується, адвокат відповісти не зміг.

-Він перебуває в закладі медичному, на стаціонарному лікуванні. Я зараз стосовно місця перебування, якого саме закладу, не маю інформацію, але заявляю, що він дійсно не зміг бути присутнім. І документи стосовно поважності причини відсутності на цьому засіданні будуть обов’язково надані суду і стороні обвинувачення, – зазначив адвокат.

Прокурор, який підтримує державне обвинувачення, виявився не в курсі, де перебуває підозрюваний у тяжкому злочині.

-Причини неявки мені не відомі. Вважаю, цими діями він ухиляється від явки до суду. А також, що необхідно до останнього застосувати привід, а засідання відкласти на даний момент, – зазначив прокурор Дмитро Бугрименко.

І тільки адвокат потерпілої сторони Максим Кисельов нагадав про пряме ігнорування закону підозрюваним. Адже у своїй ухвалі слідчий суддя Ярослав Мусулевський зобов’язав підозрюваного повідомляти  сторону обвинувачення про зміну місця перебування. Але як бачимо, де знаходиться фігурант, ніхто не знає. Наскільки ж тяжкий стан має бути в підозрюваного, щоб не з’явитися до суду? Напевно, він лежачий хворий? Хоча ще тиждень тому був у прямому ефірі з каховським блогером, без жодних натяків на проблеми зі здоров’ям. Мати вбитого обурена. Олена Чебукіна у раптову хворобу підозрюваного не вірить. За її інформацією, того буквально днями бачили на відпочинку.

-Він спокійно собі на шашликах, на рибалці. Все добре, не хворий, вчора ще був. Як це не прийти на розгляд апеляції. Не розумію, навіщо вони затягують,- говорить Олена.

На жаль, затягування у судах є фішкою багатьох адвокатів. Тактика цілком логічна – під час розгляду апеляції на руках підозрюваного у вбивстві легко можуть клацнути кайданки. А так – хвороба, «залізний» порятунок від СІЗО. А це ж тільки апеляція! Що буде, коли справа розглядатиметься по суті, важко і уявити. Факт у тому, що й процесуальне право в Україні прописане так, що легко дозволяє захисникам просто маніпулювати, прикриваючись тією чи іншою нормою закону. Тим часом підозрюваний у тяжкому злочині вже три тижні залишається на свободі, а мати, яка втратила сина, змушена терпіти судову тяганину. Наступне засідання за апеляцією призначене на 18 червня. Олена Чебукіна поки що вірить, що суд застосує до підозрюваного примусовий привід, якщо він знову не з’явиться.

Марина Савченко, «Новий день«

0 просмотров