Тарифи на тепло в Каховці дійно високі. Але хто насправді в цьому винен?

В Каховці напередодні президентських виборів теж розгорілися політичні пристрасті. І найдужче їх роздмухують такі «діячі», як П.Філіпчук та члени його команди, що раніше були при владі і наробили багато лиха для нашого міста.
І потім, після того, як їхній кандидат програв на виборах міського голови в 2015 році, робили і роблять все, щоб нашкодити каховчанам і перекласти вину за свої дії на опонентів, зокрема — міського голову та представників партії БПП «Солідарність».

Так, П.Філіпчук і «команда» з бюджету на 2019 рік зняли більшу частину коштів, виділення яких планувалось для комунальних підприємств з метою належного утримання інфраструктури міста, утримання його території в належному санітарному стані, заміну котлів на котельних та встановлення лічильників теплової енергії, освітлення вулиць та багато іншого.
А допомагає їм у цьому місцева газета «Каховська зоря», яка за останні 3 роки перетворилася в «жовту пресу», друкуючи неправдиві та упереджені статті — як журналістів, так і П.Філіпчука з «командою».
Дуже багато статей публікується з неправдивою інформацією щодо надання послуг централізованого опалення та необґрунтованості тарифів, а також щодо відключення споживачів від послуг ЦО. Сама ж редакція газети «Каховська зоря» вважає, що може друкувати будь-яку інформацію, всю відповідальність покладаючи на автора статті. Стаття «Нелегкий выбор каховчан: хлеб или тепло» в останньому номері газети «Каховська зоря» від 21 лютого за підписом Філіпчука ґрунтується лише на його припущеннях та власному досвіді, коли він керував більшістю депутатів міської ради, будучи головою фракції «Партії регіонів». Тоді дозвіл на відключення надавався тільки тим мешканцям міста, хто міг за це «віддячити». Останні два роки дозволи на відключення надаються всім, хто хоче встановити автономне опалення. При цьому вже не треба нікому «віддячувати». От П.Філіпчук і не може ніяк заспокоїтись — вже третій рік не дає працювати міському голові Андрію Дяченку, бо хоче на цій посаді бачити підконтрольну йому людину, щоб і надалі «заробляти» гроші.

В статті йдеться про нібито затримання директора КПТМ «Каховтеплокомуненерго» пару років тому за хабар. Насправді ж, після програшу на виборах в жовтні 2015 року, П.Пуляєв (що балотувався на посаду міського голови, а до того був на посаді першого заступника міського голови Каховки і головою міжвідомчої комісії по розгляду питань про відключення від ЦО) спільно з П.Філіпчуком намагалися спровокувати директора КПТМ «Каховтеплокомуненерго» на отримання хабара. Вони направили підставну особу з такою пропозицією (саме так вони «вирішували» питання відключення від ЦО і сподівалися, що їхній задум вдасться). Коли ж хабарнику було відмовлено, вони не зупинились і розіграли задуманий сценарій зі своїм колишнім однопартійцем і депутатом від Партії регіонів, який працював на підприємстві інженером, щоб хоча б таким чином заплямувати директора КПТМ депутата міської ради від партії БПП «Солідарність» і першого заступника міського голови. Про «замовний» характер свідчить і те, що ще під час обшуку на підприємстві на сайті МВС з’явилась стаття про затримання інженера та директора підприємства, що не відповідало дійсності.
Схоже, Філіпчук і Пуляєв були впевнені в тому, що їхній намір буде реалізовано успішно. Але «погорів» на хабарі тільки їх колега та однопартієць, якого Філіпчук з командою використали «в темну», попросивши допомогти громадянину зі встановленням індивідуального газового опалення.
Якщо згадати передвиборчу програму кандидата на посаду міського голови від «Опозиційного блоку» П.Пуляєва, то в ній, як і в програмі партії, був пункт щодо переведення населення на автономне опалення. То чому ж П.Філіпчук зараз так критикує виконавчу владу за те, що вона надає дозволи на відключення від ЦО? Може, якраз тому, що не він з «командою» надає ці дозволи і не зможе заробити на цьому? Адже дозволи видаються всім бажаючим: вже близько 60% абонентів КПТМ відключились від ЦО. І коли П.Філіпчук пише в статті, що «предвыборное обещание перевести город на «автономку» – не что иное, как попытка поплотнее набить свои карманы за счет горожан», то насправді підраховує, скільки він міг би «заробити» сам?
Тобто, ми бачимо подвійні стандарти від П.Філіпчука. Але нічого дивного в цьому немає. В 2018 році суд вже визнавав П.Філіпчука «брехуном», про що писали місцеві газети та інтернет-видання.
Щодо тарифів на послуги ЦО, то вони зараз розраховані згідно чинного законодавства, економічно обґрунтовані і складають 74,09 грн.м2 і 2318,64 грн./Гкал. На січневій сесії міської ради було створено тимчасову комісію по перевірці діючих тарифів на ЦО. Комісія працює, то, може, варто дочекатись результатів її роботи, а не робити передчасних висновків? Чи П.Філіпчуку хочеться «попіаритись» на темі тарифів? Так вони від цього меншими не стануть, бо левова частка складової тарифів — більше 75 відсотків — це вартість енергоносіїв. Решта – заробітна плата з нарахуваннями на неї (ЄСВ), витрати на пальне і матеріали для ремонту тепломереж і котельних.
Щодо ЦО та теплопостачання бюджетних закладів міста, то П.Філіпчук з командою підконтрольних йому депутатів міської ради два роки робили все можливе, аби гроші на розробку Схеми оптимізованого теплопостачання міста не були виділені з міського бюджету, хоча міський голова неодноразово виносив це питання на розгляд сесії міської ради. Чому ж депутати не виділили гроші на розробку Схеми, хоча згідно законодавства повинні були це зробити? Може, для того, щоб потім звинуватити міського голову і директора КПТМ у бездіяльності?
Але ж без розробки Схеми оптимізованого теплопостачання міста та її затвердження міською радою не можна було розпочати будь-яку роботу в цьому напрямку. Наразі розробка схеми знаходиться на фінальній стадії, і невдовзі буде винесена на розгляд та прийняття рішення депутатів міської ради. Однак скільки змарновано часу! Тепер це зволікання боляче вдарило по сімейному бюджету каховчан, які користуються послугами з централізованого опалення.
Що стосується нашого підприємства, то ми можемо і надалі забезпечувати теплом всіх своїх споживачів — як населення, так і бюджетні установи, в тому числі — школи та дитячі садочки.

Анатолій Перчиць, директор КПТМ «Каховтеплокомуненерго», депутат міської ради

0 просмотров