У депутата Херсонської облради Сергія Дроздіка можуть конфіскувати комплекс “Будинок рибалки”

Обранець від “Опозиційного блоку” порушив антикорупційне законодавство.

Два протоколи про порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції” стосовно депутата Херсонської облради від “Опоблоку” Сергія Дроздіка направило до суду Національне агентство з питань запобігання корупції. За повідомленням прес-служби НАЗК, Сергій Дроздік в порушення ч. 2 ст. 23 вказаного Закону одержав у подарунок комплекс “Будинок рибалки” за оціночною вартістю 5,51 млн. гривень та земельну ділянку площею 0,98 гектарів за оціночною вартістю 32,5 тис. грн.

Вказані подарунки Сергій Дроздік вказав у своїй декларації за 2018 рік. За законом же він узагалі не мав права приймати подарунки, сукупна вартість яких перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, а сукупна вартість цих подарунків протягом року не повинна перевищувати двох таких прожиткових мінімумів станом на 1 січня року, в якому ці подарунки прийняті. Тобто, Сергій Дроздік як депутат мав законне право прийняти в 2018 році подарунки від сторонніх осіб сукупною вартістю не більше 3524 гривень. Й ані копійкою більше!

Прес-служба НАЗК повідомила, що за порушення Дроздіком встановлених законом обмежень щодо одержаня подарунків передбачена ч. 1 ст. 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно, депутату облради загрожує штраф до 3400 грн. з конфіскацією подарованих йому комплексу “Будинок рибалки” та земельної ділянки.

Сергій Дроздік, як уже повідомляв “Новий день”, цілком міг би стати фігурантом ТОП-100 найзаможніших жителів області. Його декларації містять біля 100 земельних ділянок у Горностаївському, Каховському, Генічеському районах, він є директором сільськогосподарського підприємства “Діамант” і вважається одним із найвпливовіших людей в Каховці.

Кілька років тому керівництво Каховської міськради закидало Сергію Дроздіку незаконне захоплення чотирьох соток землі в парковій зоні біля “Вічного вогню” в центрі Каховки, поруч із маєтком самого депутата. Проте згодом депутати міськради прийняли рішення про уточнення детального плану для будівництва і обслуговування цього будинку, поставивши тим самим крапку в цій історії.

Олег Батурін, «Новий день»

0 просмотров