У Каховці відбувся ексклюзивний, єдиний на Херсонщині, фестиваль “З країни в Україну”

В минулу неділю, 11 серпня, вперше — і не лише до Каховки, а й до Херсонської області — завітав мандрівний фестиваль “З країни в Україну”. Це — культурно-просвітницька подія, спрямована на розвиток української культури у невеликих містах, яка проходить завдяки фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. У цьому році фестиваль відбудеться у 18 містах України. У число таких щасливчиків ввійшла і Каховка.

 

Цього дня вся набережна перетворилась на величезний фестивальний майданчик, де кожен міг знайти собі заняття до душі: пограти в різноманітні інтелектуальні ігри, спробувати свої сили в майстер-класах у містечку майстрів, поспілкуватися з поетами і письменниками в зоні “відкритої бібліотеки”, пограти в спортивні ігри та взяти участь в інших заходах.

Розпочався фест із Козацького скверу. Поки його організатори готували до відкриття тематитичні майданчики, біля ресторану «Парк Авеню» усім бажаючим розповідали про історію козацтва Каховського краю й пригощали смачним кулішем та узваром.

На локації «Відкрита бібліотека»  біля кафе «Причал» ділилися своєю творчістю українські поети та письменники. Серед них: поет Андрій Кириченко з Білої Церкви, поетеса Катерина Марчук родом з Зеленого Поду, письменник, учасник АТО Віталій Запека з Полтави, переможець літературного конкурсу «Коронація слова» Віктор Михайлов. Локацію відкривав голова «Просвіти» О.В.Олексюк.

Тут також можна було пограти в різноманітні літературні вікторини та отримати у подарунок книжку.

На фесті можна одночасно розважатися і навчатися. Наприклад, на локації «Охорона здоров’я» — дізнатися, як надавати першу медичну допомогу (робити штучне дихання та масаж серця), ознайомитися з будовою тіла людини.

Каховська творча студія «Поделки-посиделки», наукова студія «Robo camp» та школа усного рахунку «Соробан» безкоштовно проводили для діток різноманітні майстер-класи.

Майданчик знаходиться біля пам’ятника «Пушка» на Набережній.

На локації «Влада та громада» відбувся діалог з владою. Жителі міста мали можливість залишити свої скарги та пропозиції органам місцевого самоврядування Каховки, а міський голова Андрій Дяченко відповідав на запитання каховчан.

Локація «Студія оригінальних ігор» пропонувала каховчанам та гостям міста долучитися до азартних, веселих, рухливих ігор народів світу (Латвія, Індія, Франція, Канада, США, Україна). Ігри цікаві як для дітей, так і для дорослих, тож їх можна віднести до класу сімейних. Також були інклюзивні ігри, тобто призначені для людей з інвалідністю.

Виготовлення ляльок-мотанок, еко-торб, іграшок з трави, мальованок, етно-листівок, а також декупаж, свічникарство, вишивка, унікальний таврійський розпис (до речі, сьогодні майже забутий), малярство на склі, живопис за мотивами Катерини Білокур: усьому цьому можна навчитися на найбільшій локації Фестивалю «Містечко майстрів». Вчимося українському, популяризуймо українське!

На Набережній поряд з кафе «Причал» знаходилися дві фестивальні локації: «Сучасна Україна» та «Інтелектуальні ігри». На локації «Сучасна Україна» можна було поринути у світ робототехніки, запустити дрон, створити анімації.

Локація «Інтелектуальні ігри» з шахами, шашками, монополією і т.д. мотивувала відвідувачів до командної роботи. Організатори пропагували ідею партнерства, конче необхідної для сучасної людини. На цьому майданчику також було представлено розробки українських інтелектуальних ігор.

Девіз Фестивалю «З країни в Україну» такий: «Все починається з культури…А культура починається з освіти!». Тож організатори Фесту пропонували каховським школярам 7-11 класів узяти участь в освітньому проекті «Відкривай Україну», який стартує у вересні цього року (більш детально- за посиланням https://www.vidkruvai.com.ua).

Локація «Молодь та спорт» — сповнена енергієї й активності. Тут можна пограти у твістер, фризбі, показати свої здібності в легкій атлетиці, спробувати себе у незвичному виді спорту – флорболі (один з різноновидів хокею). Впродовж дня дітки брали участь у рухливих конкурсах в зоні крос-фіту, які проводили Москаленко Володимир та Вікторія (клуб «КРОС-ФІТ»). Також всі бажаючі могли побачити виступ професійних спортсменів з панкратіону під керівництвом тренера Дмитра Черненка.

На майданчику показували чудові виступи представники школи художньої гімнастики «Сузір’я» (керівник Сюзана Голуб). А біля РБК ім.Фрунзе танцювальний колектив «MIRI DANCE» (керівник Христина Кудрицька) демонстрував запальні танці.

Завершився фестиваль у Каховці концертом за участю гуртів “Толока”, “Nesprosta”, “Secret Forest”, Кіри Мазур і Алекса Сілакова.

Як все починалося?

“Ми віримо, що немає окремого горя і проблем, які стосуються когось іншого, і в те, що немає більшої цінності, аніж життя та щастя людини. Тому в нашій діяльності ми намагаємося сповідувати системний підхід, сприймаючи світ цілісним, а проблеми країни — складним причинно-наслідковим ланцюжком”, — вважають організатори заходу. Про це свідчили і слогани, які можна було зустріти на міській набережній: “Люди змінюють міста, а громади Україну”, “Все починається з культури”, “Свідомі дії свідомих людей”.

Про те, як виникла ідея провести такий фестиваль, його організатор, співзасновник фундації соціальних іновацій “З країни в Україну”, соліст київського рок-гурту “Nesprosta” Денис Блощинський розповідає так:

— Після Революції Гідності ми з друзями і колегами вирішили, що можемо зробити щось добре для країни і поїхали з концертами до військових на схід. На одному з концертів вони нам розповіли, як місцеві жителі взяли керівника військового гарнізону в полон, а самим хлопцям не дозволяють купувати продукти в навколишніх магазинах. Це було так буденно розказано, що я зрозумів: “Це ж просто жах!” І зробив висновок: наші люди не знають, що робить українська армія, не знають, чим узагалі є наша країна. Щоб змінити таке ставлення ми вирішили організувати потужний культурно-просвітницький захід для Донецької і Луганської областей.

У цьому році вперше вирушив до Херсонської, Одеської, Закарпатської та багатьох інших областей. До Каховки він завітав після Бердянська та Мелітополя. З Херсонщини ж він вирушить до Одеської області, де пройде у Чорноморську, Білгород-Дністровському та Ізмаїлі.

Олександр Мошенський

3 просмотров