У Каховці зареєстрували релігійну громаду Православної церкви України

Першу на території Каховки релігійну громаду Православної церкви України зареєструвала 5 квітня Херсонська облдержадміністрація. Про це повідомляє «Новий день«. Громаду Святих Бориса і Гліба очолив настоятель новокаховського Свято-Миколаївського храму, протоієрей Микола Шуцький.

— Ідея створення цієї громади давно назріла, адже в Каховці нема жодного храму ПЦУ. Сам я долучився до цього руху з 2015 року, коли наша колега-волонтерка з Нової Каховки Ольга Данилова познайомила мене з чудовою людиною, отцем Миколаєм Шуцьким. Він дуже допоміг мені в житті, а його храм істотно відрізняється від інших церков, — розповів один із ініціаторів створення громади Святих Бориса і Гліба ПЦУ в Каховці, відомий місцевий волонтер Андрій Калов.

За його словами, найближчі від Каховки церкви ПЦУ розташовані в Чорноморівці і Новій Каховці.

— Ідея створити громаду у нашому рідному місті належить не лише мені. До ініціативної групи входять інші волонтери, українські військові, ветерани російсько-української війни. Наша мета — об’єднати віруючих Православної церкви України і побудувати у Каховці храм. Звісно, він не з’явиться за один рік. Ми реалісти. Спочатку побудуємо капличку. Причому, побудують її самі люди, своїми руками, на свої ж кошти. Сподіваюсь, місцева влада піде нам назустріч. Бо, на мою думку, в Каховці вистачить місця для храмів різних конфесій, — впевнений Андрій Калов.

Волонтер вважає, що назва громади дуже символічна. Адже Борис і Гліб — одні з перших святих, канонізовані руською (українською) православною церквою після того як їх у 1015 році, згідно з літописом, вбив їхній старший брат Святополк.

Нагадаємо, що ПЦУ є найчисельнішою в Україні автокефальною православною церквою. Вона заснована у 988 році.

Православну церкву України не визнає Російська православна церква, яка була заснована значно пізніше — у 1448 році. У 2018 році РПЦ в односторонньому порядку розірвала стосунки з Константинопольським (Вселенським) патріархатом. Відтоді віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не можуть здійснювати спільних богослужінь.

2 просмотров