У Каховці збираються на протест через затягування гучної справи Чебукіна

Пікетувати Каховський міськрайсуд 2 липня з самого ранку збираються місцеві жителі. Заклики прийти на акцію протесту з’явилися у соцмережах. Річ у тім, до місцевого суду вже передали резонансну справу щодо вбивства 26-річного Володимира Чебукіна. Але коли почнуться слухання по суті, не відомо. За інформацією з неофіційних джерел – готується відмова, яку мотивуватимуть тим, що не може зібратися колегія суддів. Очевидно, з цієї ж причини досі не призначене засідання щодо продовження запобіжного заходу обвинуваченому у вбивстві. Принаймні, на сайті Каховського міськрайсуду про це жодної інформації. Тим часом терміни аж горять. Запобіжний захід у фігуранта діє ще завтра, та й то не до кінця дня. Сьогодні Херсонський апеляційний суд заарештував 30-річного обвинуваченого  просто після засідання, відправивши його у СІЗО.

Таким чином Феміда визнала, що рішення слідчого судді Ярослава Мусулевського, завдяки якому тоді ще підозрюваний вийшов на волю під заставу у півмільйона гривень, необгрунтоване. Ухвалу про арешт суд зміг прийняти лише на шостому засіданні. Увесь цей час адвокати фігуранта як могли затягували процес – від постійних метаморфоз у складі захисту до заявлення численних клопотань, зокрема, щодо відводу суддів. Ну а вчора, як відомо, адвокат обвинуваченого і взагалі залишив суд без жодних пояснень. Через це засідання довелося перенести. Але, судячи з усього, захисники знали, до чого йшли. За півтора місяця тяганини в апеляції, яку подала обласна прокуратура, термін запобіжного заходу сплив. Дивним чином це співпало з передачею справи до суду, де зараз не збирається колегія. Що це означає? Якщо чисто гіпотетично, то матеріали провадження з обвинувальним актом мають спрямувати до суду іншого району або ж міста. Процедура може зайняти час, навіть до тижня. Обвинувачений спокійно собі вийде зі слідчого ізолятора, оскільки підстав для його перебування там менше ніж через добу вже не буде. І, по суті, він вільний на всі чотири сторони, півмільйонної застави, яка може згоріти, наприклад, через раптове зникнення обвинуваченого у вбивстві, вже немає. Гроші мають повернути тим, хто їх вносив. Сьогодні в залі суду прозвучало, що це сторона захисту фігуранта.

Саме через всю цю колізію люди, яким небайдужа справа розстріляного в новорічної ночі каховчанина, і зібралися пікетувати Каховський міськрайсуд.

Обласна прокуратура направила до суду клопотання. Сторона обвинувачення просить, щоб запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Феміда продовжила на два місяці.

Марина Савченко, «Новий день«

0 просмотров