В Каховці дитяча поліклініка готується до новосілля

Останнім часом точаться суперечки з приводу будівлі по вулиці Соборності, де нині знаходиться АЗПСМ №3 (колишня дитяча поліклініка). Виявляється, що не всі жителі міста і району володіють інформацією, які зміни відбулися чи відбудуться в галузі охорони здоров’я і з якою метою. Щоб заповнити цю інформаційну прогалину, надаємо слово директору Каховського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Олександру Антоненку:

— Рішенням Каховської районної ради №530 від 26.07.1918р. була затверджена програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Каховському районі та підтримки комунального некомерційного підприємства «Каховський районний центр ПМСД» на 2018-2021 роки. З метою поліпшення оперативного управління підприємством та підвищення рівня медичного обслуговування населення для розміщення медичної установи була виділена окрема триповерхова будівля по вулиці Великій Куликовській,73, фактично – в центрі міста.
На третьому поверсі, де господарським способом робимо ремонт, знаходиться адміністрація: бухгалтерія, відділ кадрів, господарські служби. На другому поверсі, де вже виконано гарний, на сучасному рівні, ремонт, розташовані клініко-діагностична лабораторія і АЗПСМ №1 для обслуговування дорослого населення. Зараз за кошт районного бюджету повним ходом йде поточний ремонт на першому поверсі, тут і планується обслуговувати дітей. На сьогодні вже виконано половину загального обсягу робіт і у вересні дитяча поліклініка справить тут новосілля, ввійшовши до складу АЗПСМ №1. Разом з тим буде скорочено видатки на комунальні послуги: в опалювальний період щомісячні витрати на обігрівання АЗПСМ №3 (колишньої дитячої поліклініки) становили до 40 тисяч гривень.


Таким чином, у цій просторій, з достатньою кількістю кабінетів, будуть створені найкращі умови для праці медперсоналу. Заздалегідь було відремонтовано систему опалення, водопровідну, каналізаційну й електричну мережу. Кабінети устатковано комп’ютерною технікою, на вікна замовлено жалюзі, у коридорах будуть встановлені потужні кондиціонери і навіть телевізори для демонстрації просвітницьких фільмів на медичну тему.
Значно поліпшиться й надання медичної допомоги населенню, оскільки в одній будівлі вестимуть прийом і сімейні лікарі, і педіатри, поруч, у сусідньому корпусі, прийматимуть пацієнтів «вузькі» спеціалісти Каховської ЦРЛ. Неподалік знаходяться денний стаціонар, станція екстреної медичної допомоги, протитуберкульозний диспансер.
По суті, тут функціонуватиме окреме медичне містечко з усіма необхідними умовами для якнайкращого обслуговування жителів міста і району, — як дорослих, так і дітей. І це – головне. Користуючись нагодою, хочу повідомити, що з 22 липня стала до роботи новопризначений медичний директор Центру ПМСД Валентина Іванівна Шкурат (на фото), котра вирішує тепер, на новій посаді, всі питання, що стосуються організації роботи нашого закладу і поліпшення якості медичного обслуговування населення.
Щодо колишньої дитячої поліклініки, то будівля, споруджена ще в 1897 році, дійсно стара, з дерев’яними перекриттями, мало пристосована для обслуговування дітей, — згадаймо хоча б круті сходи на другий поверх. А балачки, які точаться навколо неї, нічого спільного не мають зі справжньою турботою про дітей, тому не будемо навіть їх коментувати.
Мине зовсім небагато часу і дитяча поліклініка справить новосілля, а каховчани самі переконаються, де краще їхнім дітям.

4 просмотров