В Каховці продовжується прийом проєктів на «Бюджет участі-2020»

1 березня в Каховці стартувала третя сесія проєкту “Бюджет участі”. Це унікальна практика, якою користуються лише прогресивні міста України.

До речі, Каховка — перше місто області, де третій рік поспіль буде реалізовано “Бюджет участі”. Цей проєкт змінює звичний порядок справ: куди витрачати гроші міського бюджету, вирішують не тільки депутати міської ради, а й звичайні, однак ініціативні каховчани.
Цього року загальна сума фінансування Громадського бюджету збільшена до 1,5 мільйону, а максимальна сума проєкту складає 350 тисяч гривень. Ініціатором впровадження «Бюджету участі» в Каховці став міський голова Андрій Дяченко, який привіз цей досвід з Польщі. За словами Дяченка, він на власному досвіді переконався, як Бюджет участі змінив польські міста — Лодзь, Краків, Варшаву: “Влада просто віддала частину бюджету в розпорядження простих громадян, і зовсім не пошкодувала. Завдяки проєкту, навіть в невеличких польських містах з’явилися нові культурні центри, відреставрували старі будівлі і створили нові, креативні місця для відпочинку городян».
Однак сьогодні у ініціативних каховчан постає питання: чи зміниться перебіг сесії «Бюджету участі» через всесвітню пандемію? На це питання відповідає координатор проєкту, депутат міської ради Анна Садова.
“Ми розуміємо, що в умовах карантину якісно підготувати заявку майже неможливо. Часто необхідно виїхати на місце реалізації майбутнього проєкту, проконсультуватися з архітектором, будівельниками. Тому термін прийому заявок буде продовжено як мінімум до кінця травня — подивимось, як буде розвиватися ситуація з карантином. Також ми повинні тверезо оцінювати ризики пандемії і розуміти, що міський бюджет в цьому році може не впоратися з незахищеними статтями, такими як фінансування проєктів «Бюджету участі».
Але це не означає, що місто скасує конкурс взагалі. Це питання буде обговорюватися на сесії міської ради і скоріш за все реалізація буде запланована на 2021 рік. В цьому немає катастрофи, навпаки, у каховчан буде достатньо  часу, щоб доопрацювати свою заявку і знайти гідних виконавців проєкту”, — розповідає Садова.
На сьогоднішній день на конкурс вже подано шість заявок, три заявки знаходяться в процесі підготовки.
1. Проєкт благоустрою публічного простору в східній частині містаПаркове сонечко” (автор Каріна Курпійова).
2. Проєкт по обладнанню паркової зони для дошколят “Розумні прогулянки” (автор Юлія Глоба).
3. Поповнення бібліотечних фондів шкілСучасну українську книгу — дітям” (автор Лідія Кушнір).
4. Організація сімейного дитячого дозвілля та благоустрою району ДСУ (автор Ірина Файфер).
5. Спортивний майданчик для гімназистів “Мрія” (автор Ірина Каркіна).
6. Обладнання сучасного майданчика для вигулу собак (автор Наталя Карасевич).

Маєш ідею, як покращитимісто, свій район або прилеглу територію будинку? Бери участь у конкурсі і заповнюй заявку на сайті https://kakhovka.pb.org.ua/
За довідками звертайтеся до координатора проєкту Анни Садової (моб. 066319588).

0 просмотров