В Каховці управління освіти надало роз’яснення щодо реорганізації позашкільних закладів

Управління освіти Каховської міської ради на своїй офіційній сторінці у Facebook надало роз’яснення, що чекає позашкільні заклади міста у зв»язку з оприлюдненням на сайті Каховської міської ради проекту з реогранізації позашкільних закладів.
«Отже, в місті Каховка функціонують 4 позашкільні заклади: ДЮСШ (спортивна школа), ЦДТ (Центр дитячої творчості), СЮТ (техніки) і СЮН (натуралісти). Всі заклади наразі функціонують в статусі окремих юридичних осіб і мають кожен своє приміщення і невеличку інфраструктуру
 Мережа закладів (тобто фактична кількість гуртків) затверджується у відповідності до ФАКТИЧНИХ заяв дітей. З міського бюджету виділяється фінансування на оплату роботи керівників гуртків та персоналу закладів, на утримання тварин (у натуралістів), на підтримку будівель та інфраструктури в належному стані.
Протягом року відбуваються внутрішні перевірки позашкільних закладів з метою виявлення дотримання (чи не дотримання) вимог чинного законодавства. Такі перевірки здійснюються і фінансовим управлінням (бо контроль за витратою бюджетних коштів в першу чергу на них), і управлінням освіти (моніторинг за дотриманням затверджених навчальних програм, ведення документації, фактичним відвідуванням закладів дітьми).
Як показали перевірки, НЕ всі позашкільні заклади функціонують на повну потужність і наповнюваність гуртків НЕ завжди відповідає вимогам. Замість того, щоб вести активну роботу по наповнюваності, залучати дітей до позашкільної діяльності, мережа деяких гуртків утримується штучно.
Також є зауваження щодо утримання інфраструктури. Наприклад, згідно Статуту в СЮНі не може бути міні-зоопарк, а лише живий куточок. Вимоги до міні-зоопарку значно серйозніші, мають бути відповідні юридичні документи, узгодження з Держпродспоживслужбою і, звісно, фінансування в значно більшому обсязі саме міні-зоопарку. Наразі рівень догляду за тваринами на невисокому рівні.
Метою реорганізації позакшілля є ОПТИМІЗАЦІЯ і ВПОРЯДКУВАННЯ роботи всіх закладів. Приведення їх діяльності до норм чинного законодавства, покращення фінансування та РОЗВИТОК. Зокрема, системний підхід, який має на меті стабільне і довготривале відвідування закладу, навчання додатковим вмінням і навичкам з видачою свідоцтв про закінчення позашкільного закладу (як, наприклад, в музичній школі) для того, щоб такі діти мали переваги при вступі на фахові професії згідно власних вподобань і талантів, а не лише згідно показників ЗНО.
Також хочеться, щоб гурткова робота різних напрямків охоплювала дітей ВСЬОГО міста. Наприклад, у приміщенні СЮТу, на Светлово, проводились гурткова робота натуралістів саме для мешканців цього мікрорайону (іноді діти не відвідують гуртки, бо просто не зручно добиратись), І відповідно діти центральної частини міста мали змогу збирати модельки літачків чи роботів у приміщеннях позашкілля, що знаходяться в центрі міста.
Проект реорганізації зараз на стадії детального вивчення і пропрацювання. Ідуть консультації з обласними спеціалістами, вивчається досвід інших установ і приймаються побажання від громадян.
Наголошую, що реорганізація НЕ є скорочнням ГУРТКІВ. А щодо директорів цих закладів, то все одно закладам потрібен буде керівник напрямку, методисти… І здорова кадрова конкурненція на конкурсних засадах завджи на покращення«, — зазначила керівник управління освіти Леся Аркуша.
0 просмотров