В Каховці відбувся кінофестиваль «Молодість»

З 7 по 11 листопада за ініціативи відділу культури міської ради в МПК «Меліоратор» відбулися безкоштовні покази вітчизняних кінострічок в рамках «Днів українського кіно» фестивалю «Молодість». Слід зазначити, що Каховка – єдине місто в області, де відбулася ця подія.

Підбір стрічок був на будь-який смак. Для дітей – фільм-фентезі «Сторожова застава» і мультфільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила», для дорослої аудиторії – «Кіборги», «Дякую», «Чужа молитва» та документальний фільм «Війна химер».
Як повідомила прес-секретар фестивалю Анастасія Пугач, така добірка була вибрана не випадково, адже мета заходу — всебічно ознайомити з сучасними вітчизняними фільмами жителів тих міст України, де немає кінотеатрів.
— За останні роки українське кіно переживає справжній ренесанс. Вітчизняні фільми успішно виходять на екрани кінотеатрів України та Європи, виграють призи на найбільших світових фестивалях. Але в нашій країні побачити прем’єри можуть переважно жителі великих міст. Адже в Україні — лише 500 кінозалів і приблизно 200 кінотеатрів. Це дуже мала кількість, яка не охоплює і половини населення країни. Як наслідок — більшості жителів маленьких міст і сіл потрібно долати десятки кілометрів, щоб подивитися новий фільм, — заявила вона.
За словами організаторів, проведення фестивалю — це спосіб звернути увагу на відсутність кінотеатрів в маленьких населених пунктах країни і закликати місцеву владу виправляти цю ситуацію.
— Сьогодні місцеві ради мають можливість розподіляти кошти на місцях, — зазначає Анастасія Пугач. – І це має сприяти появі кінозалів. Достатньо купити необхідну техніку: екран з кінопроектором, обладнання для демонстрації фільмів та звук. А все інше – справа часу і бажання.

 

Кіно каховчанам сподобалось
Можливість побачити безкоштовно українські фільми знайшла відгук серед багатьох каховчан. Найбільший попит викликав мультфільм «Викрадена принцеса». Обидва сеанси, денний та вечірній, зібрали повні зали в МПК «Меліоратор».
Дорослу ж аудиторію глядачів зацікавив фільм Ахтема Сеітаблаєва «Чужа молитва» та документальний фільм Анастасії та Марії Старожицьких «Війна химер». Прихильно поставився каховський глядач і до першого українського фентезі «Сторожова застава». А от найменше бажаючих було на фільм «Кіборги» — зібралась приблизно третина залу. Ймовірною причиною такої низької активності став той факт, що ця стрічка вже демонструвалась в Каховці (благодійні покази відбулися в лютому цього року — ред.)

 

Зустріч з акторами та режисерами
Фішкою фестивалю «Моло-дість» стали не тільки безкоштовні сеанси фільмів, але і живі бесіди з тими, хто мав до цих стрічок безпосереднє відношення.
Так, в другий день показів з каховчанами поспілкувався Віктор Жданов — український актор, який зіграв роль «Старого» у фільмі «Кіборги» (інтерв’ю з ним читайте на с.3). До речі, Віктор — наш земляк, так як родом з Білозерського району.

— Мені приємно бачити, що мої земляки цікавляться кінематографом, — зазначив актор. – Так, в залі людей небагато. Але атмосфера затишна. Прийшли ті, кому це дійсно цікаво. А такий проект, як «Молодість», дуже потрібний в наш час. Сучасний глядач повинен знати, що в Україні знімається якісний продукт, який конкурентоспроможний поряд зі світовими стрічками.
Також Каховку відвідали кастинг-директорка Ольга Клименко («Чужа молитва», «Кіборги») та військовий-доброволець, герой та співавтор «Війни химер» Валерій Лавренов. Всі вони також спілкувалися з каховчанами після перегляду стрічок і відповідали на їх запитання (див фото).

Думки городян
До приїзду в Каховку «Молодість» провела покази у Чорноморську (Одеська область), Вознесенську (Миколаївська область), Сторожинцях (Чернівецька область) і в Береговому (Закарпаття). І як зазначили організатори, наше місто отримало схвальну оцінку за кількістю зацікавлених прийти на сеанси.
Самі каховчани теж позитивно відгукувались про цей захід. От що з цього приводу сказала місцева жителька Зінаїда: «Ходила на покази щодня. І мультик, і документальні, і художні фільми вражають. Емоції переповнюють. До нашого Палацу культури на гастролі приїжджають театри та артисти із концертами, а от кіно показують не часто».
Ще один прихильник українського кіно – каховчанин Ігор – зазначив, що вітчизняні стрічки сьогодні є якісними і цікавими, тому їх слід дивитись широкому загалу: «За останні два-три роки в Україні було знято близько сотні українських кіноробіт – комедії, бойовики, драми, фантастика і т.д. І все це робиться за підтримки держави! Було б дуже добре, якби в Каховці відновив роботу місцевий кінотеатр. Бо виходить, що в нас є що дивитись, проте немає де».

 

Чи потрібен кінотеатр Каховці?
Слід зазначити, що останній кіносеанс в місцевому кінотеатрі імені Блюхера відбувся в далекому 2011 році. Це була чергова спроба одного з приватних підприємців відродити кінопокази в нашому місті. На жаль, ця діяльність виявилась збитковою – на сеанси приходили одиниці, а інколи фільм не транслювався взагалі, бо були відсутні глядачі.
Тому кінотеатр був закритий, а будівля – законсервована.
Продати кінотеатр планували ще в 2013 році, але ця ініціатива не знайшла підтримки серед місцевих депутатів. Лише нещодавно будівля потрапила до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, і була виставлена на аукціон.
Тому чи запрацює в нашому місті кінотеатр найближчим часом – питання складне І, як з’ясувалося, воно залежить не тільки від влади, але й самих містян. Тому що роботу кінозалу можна вважати позбавленою сенсу, якщо в нього не приходять глядачі.

 

Довідка: фестиваль «Молодість» завітав до Каховки за підтримки Міністерства інформаційної полі-тики України та ініціативи міського голови Андрія Дяченка, депутатів міської ради та відділу культури

0 просмотров