Власники відмовились від земель на кладовищі в Малокаховці

Власники двох земельних ділянок на кладовищі в Малокаховці Каховської міської громади добровільно відмовились від права власності на них. Про це повідомив міський голова Каховки Віталій Немерець у відповідь на наш запит про отримання публічної інформації.

Дві вказані ділянки площею по 1,4 га кожна в травні 2020 року наказом головного управління Держгеокадастру в Херсонській області передали двом громадянам у власність для ведення особистого селянського господарства. Невдовзі з’ясувалось, що на них знаходяться могили: ці землі колишня Малокаховська сільська рада зарезервувала під розширення кладовища. Від рідних померлих почали вимагати викопувати труни і переносити могили до іншого місця.

“Громадяни, яким надали ці земельні ділянки, добровільно відмовились від права власності на землю. Це підтверджується їхніми заявами від 18 та 28 грудня 2020 року, нотаріально засвідченими приватним нотаріусом Новокаховського міського нотаріального округу”, — повідомив Віталій Немерець.

Як уточнив міський голова, через цю відмову податки від ведення сільськогосподарської діяльності на кладовищі до бюджету колишньої Малокаховської сільради та Каховської міськради не надходили і надходити не будуть.

Втім, за даними з публічної кадастрової карти, обидві земельні ділянки станом на 26 квітня досі перебувають у приватній власності.

Нагадаємо, що винними в роздачі земель на кладовищі в пресслужбі головного управління Держгеокадастру в Херсонській області назвали сільську раду і розробників проєктів землеустрою.

“Сільрада цілком могла оформити земельну ділянку в комунальну власність, але чомусь цього не зробила. Проте є питання й до розробників проєктів землеустрою. Адже в цих документах має відображатись реальний склад угідь — те, що проєктант побачив безпосередньо на самій ділянці. Натомість він не дотримався вимог Закону “Про державний земельний кадастр”. Хоча ми постійно попереджаємо розробників проєктів землеустрою про їхню персональну відповідальність за повноту і достовірність поданої там інформації. Ця відповідальність покладена на них Законом”, — пояснили в пресслужбі відомства.

Джерело