Як каховчани підкоряли Туреччину

З 20 по 25 квітня в місті Газіємир (турецький побратим Каховки) відбувся дитячий фольклорний фестиваль, почесним гостем якого став танцювальний ансамбль “Радість”. 18 талановитих каховчан мали нагоду відвідати Туреччину, познайомитися з культурою інших країн та на деякий час стати “синами” та “доньками” турецьких родин.

Фольклорний фестиваль в Газіємирі (провінція Ізмір) проводиться вже 22 рік поспіль. Цьогоріч його учасниками стали колективи з більш, ніж десяти країн: України, Угорщини, Литви, Болгарії, Азербайджану, Грузії, Гани, Боснії і Герцеговини, Македонії, Російської Федерації. Фестиваль цікавий тим, що діти знайомляться з культурою інших країн не тільки через танцювальні традиції. Кожен учасник на період фестивалю перебував під опікою турецьких родин, які тимчасово замінили йому батьків.
Тож по прибутті в аеропорт Ізміру наших маленьких каховчан зустріли їх “нові родини”. Дітей розподіляли таким чином, аби в турецькій сім’ї була дитина такої ж статі та віку, щоб маленькі гості мали змогу янайшвидше знайти спільну мову. Звісно, в перший день діти були трохи збентежені: нова країна, незнайомі люди та мова… Та вже наступного дня вони буквально розтанули перед гостинністю турецьких родин, які розважали наших каховчан досхочу: водили в розважальні центри, на екскурсії містом, пригощали ласощами та інше. Забігаючи наперед, варто сказати, що діти настільки прив’язалися до нових родин, що в день прощання ледве стримували сльози і обіцяли повернутися наступного року.
В перший день учасники фестивалю демонстрували танцювальні традиції своїх країн на невеликій сцені в центрі міста. Вихованці ансамблю “Радість” виконали дуетний номер “Веселі кумасі” та закарпатський танець “Раківчанка”. В заключний день фестивалю каховчани запалили сцену традиційним “Гопаком”, зірвавши гучні оплески жителів Газіємиру та гостей фестивалю. До речі, цього року Каховка стала єдиною, хто представив Україну на міжнародному фестивалі. Мер Газіємиру подякував колективу та запросив каховчан стати постійними гостями міста.
Окрім виступів, на каховчан чекала насичена розважальна програма. Другий день діти всіх країн-учасників фестивалю провели на пікніку: розважалися, робили традиційні турецькі сувеніри та змагалися на кмітливість. В останній день організатори підготували для дітей екскурсії до стародавнього міста Ефес, де знаходиться одне з чудес античного світу — храм Артеміди, а також реставрований будинок Діви Марії. До речі, біля цього будинку знаходиться стіна, де кожен може залишити бажання, яке обов’язково здійсниться. Наші діти залишили там бажання відвідати фестиваль в Газіємирі наступного року. Тож маємо надію, мрія дітей здійсниться.
По приїзду в Каховку задоволені батьки, почувши яскраві розповіді дітей, надсилали слова подяки: “Незабутня подорож з авіаперельотом, яскравими емоціями залишиться в пам’яті надовго. Величезне дякую за таку можливість для нашої дитини!”, “У Ніколь завжди одне слово — нормально, а тут повний захват!”.

До речі: Подорож для дітей була абсолютно безкоштовна. Проживання та харчування забезпечувала запрошуюча сторона. Переліт профінансовано з міського бюджету завдяки підтримці міського голови Андрія Дяченко та депутатів міської ради.
Окрема вдячність керівникам колективу Ользі Волик та Надії Сергеєвій за першокласну підготовку дітей та їх супровід на фестивалі.

0 просмотров