Як не стати жертвою грабіжника на вулиці

Каховський відділ поліції спільно з Каховською місцевою прокуратурою у жовтні поточного року провели роз’яснення норм чинного законодавства мешканцям міста та району на тему «Як не стати жертвою грабежів, крадіжок та розбоїв».

Відповідальність за вчинення пограбувань передбачена статтею 186 Кримінального кодексу України. Грабіж – це відкрите викрадення чужого майна. Відкритим визнається викрадення, що здійснюється у присутності власника, а також здійснюється у присутності інших осіб, які розуміють протиправний характер дій винного, а він, у свою чергу, усвідомлює цю обставину. Такими особами можуть бути особи, у власності, володінні чи під охороною яких знаходиться майно, на яке здійснюється посягання, очевидці. Типовим проявом грабежу є так званий «ривок”, коли грабіжник, несподівано для потерпілого чи інших осіб, захоплює майно (вихоплює із рук сумку, телефон, зриває з голови шапку тощо).

Найчастіше злочинці під час скоєння грабежів користуються наступною схемою: вибирають жертву (потерпілого), переважно школярів початкової ланки, осіб похилого віку, потім вичікують слушного моменту, щоб підійти до жертви в найменш людному місці. Далі під приводом здійснення негайного телефонного дзвінка, перевірки мобільного на предмет викрадення або взагалі залякавши, відбирають телефон у потерпілого, або вибравши момент підбігають до обраної жертви та « Ривком» вихвачують сумку в якій як правило є гаманець з грошима, побілка, ключі від квартири, документи та інші коштовні речі.

Щоб не стати жертвою, або при наймі зменшити завдану шкоду від таких злодюг хочемо  порадити :

— у першу чергу обмежте спілкування з незнайомими чи малознайомими людьми.

— на їхнє запрошення пройти з ними у віддалені місця (парк, під’їзд, гараж та ін.) слід відмовитися;

— на спробу незнайомця відвести Вас у бік від інших, слід привернути до себе увагу перехожих, можна привітатися з ними та попросити їх про допомогу.

— на прохання невідомого дозволити подивитися ваш мобільний телефон, необхідно йому відмовити і сховати телефон у внутрішньою кишеню;

— слід не демонструвати цінні речі та гроші в присутності невідомих Вам людей;

— під час проїзду у громадському транспорті цінні речі (мобільні телефони, гроші тощо) необхідно тримати у внутрішніх кишенях одягу.

        Якщо вже такий випадок стався, тобто у Вас відібрали мобільний телефон, або Ви стали жертвою грабіжника негайно звернутися до поліції! Зателефонувати за номером 102. Зателефонувати можливо з будь-якого таксофону на вулиці (дзвінок в міліцію безкоштовний) або попрохати перехожих зателефонувати з мобільного телефону (дзвінок також безкоштовний). Добігти до найближчого магазину чи іншого приміщення, де можливо є телефон та зателефонувати до найближчого відділу поліції.

— обов’язково спробувати запам’ятати особу злочинця, його зовнішній вигляд, зокрема одяг, можливо особливі прикмети (татуювання, шрами, особливості мови), де саме стався злочин, о котрій годині та у якому напрямку зник злочинець.

— у розмові по телефону з поліцейським необхідно спокійно повідомити свої повні анкетні дані (прізвище, ім’я та по батькові, адресу проживання), коли, де та з яких обставин стався злочин, інформацію про злочинця. Каховський ВП та Каховська місцева прокуратура з проханням звертається до Вас будьте уважними, дотримуючись наших порад Ви уникнете неприємних несподіванок та втрати цінних речей.

0 просмотров