З приєднанням Малокаховки до Нової Каховки доведеться почекати

В облдержадміністрації чекають роз’яснень Міністерства розвитку громад та територій.

Висновки про законність приєднання до Новокаховської ОТГ Райської сільради, а також Козацької селищної ради Бериславського району надав голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв. Натомість з рішенням по Малокаховці Каховського району, яка теж побажала приєднатись до Нової Каховки виникла затримка. Про її причини ми попросили розповісти першого заступника голови ОДА Дмитра Бутрія.

— З Малокаховкою виникли питання. Перш за все, ця сільрада не має спільної межі з Новокаховською ОТГ. Так, вони межують з Новокаховською міськрадою, до складу якої входить сусідній з селом Таврійськ, але це зовсім різні речі. До того ж, Таврійськ теж намагається стати об’єднаною територіальною громадою. Оскільки ситуація нестандартна, ми звернулись за роз’ясненнями до Міністерства розвитку громад та територій України. Це дозволить уникнути маніпуляцій. Чекаємо на їх відповідь, — відповів він.

За словами Дмитра Бутрія, приєднання Малокаховки до Новокаховської ОТГ також буде суперечити одному з головних принципів реформи децентралізації, яка має наблизити надання послуг населенню. Проте це місто розташоване значно далі від Каховки, до складу якої село має приєднатися згідно перспективного плану формування територій громад Херсонської області.

— З приєднанням села до Нової Каховки може виникнути ще одна проблема – фінансова, — додав Дмитро Бутрій. – Формування державного бюджету на 2020 рік уже завершено. Є ризик, що Новокаховська ОТГ не зможе отримувати державні субвенції на Малокаховку. А це може стати серйозним навантаженням для всієї цієї об’єднаної громади.

«Новий день»

0 просмотров