З вини своїх обранців громада Каховки може втратити мільйони гривень

Розмір додаткових стягнень через незаконне доведення до банкрутства комунального підприємства “Наш дім” Каховською міськрадою встановить суд.

Готуватися до сплати рахунків на мільйони гривень з бюджету міста можуть готуватися депутати Каховської міськради. 10 січня Господарський суд Херсонської області починає розгляд звіту і клопотань арбітражного керуючого КП “Наш дім” Олександра Сашина. Вони стосуються погодження розміру витрат та визнання розміру основної і додаткової винагороди арбітражному керуючому, продовження строку ліквідаційної процедури підприємства та зобов’язання банківських установ закрити рахунки боржника.

В квітні 2018 року Каховська міськрада вже сплатила з бюджету 2 565 652 гривень на погашення боргів КП “Наш дім” за постановою Одеського апеляційного господарського суду. Сплачувати цю суму довелось за рахунок дитсадків, шкіл і закладів культури міста. Однак вона виявиться далеко не останньою.

Господарський суд нещодавно задовольнив заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі щодо приєднання до раніше визнаних кредиторських вимог додаткові грошові вимоги до КП “Наш дім” на суму 1 280 037 гривень.

Суд також має встановити розмір винагороди і понесених витрат арбітражного керуючого, які за чотири роки його роботи мають вилитись у кругленьку суму. Відповідно до чинного законодавства основна грошова винагорода ліквідатора підприємства-банкрута може становити дві середньомісячні зарплати керівника боржника за останні 12 місяців його роботи до введення процедури ліквідації, але не може перевищувати 10 мінімальних зарплат, тобто, 41 730 грн./міс. станом на січень 2019 року. Тож з урахуванням додаткової винагороди і інших витрат, а також подовження ліквідаційної процедури, в бюджеті Каховки лише на це доведеться готувати біля 1 мільйона гривень у кращому випадку. У гіршому ця сума може бути ще більшою.

Крім того, станом на 1 грудня 2018 року КП “Наш дім” мав податковий борг у сумі 1 441 394 гривень.

Нагадаємо, що справа про банкрутство КП “Наш дім” була порушена Господарським судом Херсонської області 6 листопада 2014 року. Відповідальними за фіктивне доведення до банкрутства цього активно діючого комунального підприємства названо Каховську міську раду і її виконавчий комітет. До таких наслідків призвела сумнозвісна “комунальна реформа” 2011-2012 років, що полягала в об’єднанні двох місцевих КП “Наш дім” і “Житловик-Свєтлово” у нове КП “Каховська керуюча компанія”. Головними ініціаторами цієї реформи, як неодноразово наголошував тодішній депутат Каховської міськради від Партії регіонів, а нині депутат Херсонської обласної ради від Опоблока Павло Філіпчук, були він сам і заступник міського голови Каховки Іван Орєхов.

Каховська міськрада намагалася оскаржити звинувачення в навмисному доведенні КП “Наш дім” до банкрутства, але безуспішно. Верховний суд України 18 жовтня 2018 року підтвердив законність усіх попередніх судових рішень і визнав нікчемними доводи міської ради.

Крім того, за фактом доведення до банкрутства КП “Наш дім” і спричинення державі збитків на 2 565 652 гривень відносно службових осіб Каховської міськради було розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — “службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки”. Відповідно до неї порушникам світить позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Олег Батурін, «Новий день»

0 просмотров