Демократія. Це – хаос чи шлях до змін?

Ніхто нікому не дасть рецепт, як стати демократичним. Але кожен, без сумніву, хоче жити саме в такому суспільстві, де є довіра, порядок, поважаються цінності, існує верховенство права.
Бажання бачити нашу державу саме такою змушує задуматись, як досягти бажаного, не сидіти на місці, рухатись вперед.
І коли школам України за підтримки Міністерства освіти, Ради Європи, Європейським центром ім. Вергеланда (Осло, Норвегія) було запропоновано взяти участь у програмі «Демократична школа», ми свідомо зробили свій вибір. Сьогодні Каховська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов є учасниками третьої хвилі Всеукраїнської програми освіти з демократичного громадянства «Демократична школа» (разом з нами відбір пройшли 42 школи України).
Наша діяльність буде спрямована на розбудову моделі нової школи, такої собі маленької демократичної країни.
У цьому нам мають допомогти батьки, підтримати представники місцевої громади, у спільній співпраці з якою будемо розвивати демократичні громадянські компетентності, відійдемо від «співпраці заради співпраці».
Координувати діяльність і шляхи до бажаних змін будуть тренери від програми, закріплені за школою.
30 січня у м.Києві директором школи була підписана декларація про співпрацю. А протягом 6-10 лютого команда школи (директор Соломахіна Г.М., заступник директора Христофорова Г.А., голова батьківського комітету Орлова О.В., менеджер соціальних проектів фонду Ігоря Хомінця «ЗНАЙ БІЛЬШЕ!» Компанієць Ю.А.) пройшла тренінгові навчання в рамках програми «Демократична школа» (м.Львів).
Ми відкрили для себе нові обрії для демократичних змін, де будуть працювати принципи, викладені в Хартії ОДГ/ОПЛ. (освіта для демократичного громадянства/освіта з прав людини), Інструмент демократичного розвитку школи і, безперечно, в поєднанні з Законом України про освіту.
Для школи це буде великий досвід вибудови стосунків, що ґрунтуються на демократичних засадах, для школярів – це вміння проводити демократичні зміни, відчути себе рівноправними громадянами власної країни, розбудова демократичного самоврядування і шлях до самореалізації.
Маємо велику надію, що півтора року спільної роботи з тренерами програми, які 7 разів відвідають школу, принесуть суттєві зміни у громадянську свідомість не тільки учнів, вчителів, але і батьків та громади вцілому. Ми зобов’язані навчитися чути один одного. Створити дітям таке середовище, де виросте молодь з бажанням не покинути землю батьків, а творити добро для прийдешніх.
З великим нетерпінням чекаємо у березні наших тренерів і запрошуємо всіх бажаючих почути ідеї керманичів демократичної школи.

Директор школи Соломахіна Г.М.

0 просмотров