До Каховки завітали тренери «Демократичної школи»

З 28 по 29 березня на базі СЗОШ №2 працювали тренери програми «Демократична школа» — Ольга Стребна та Наталія Кідалова. Маючи за плечима прекрасний досвід роботи у програмі, їм вдалося спонукати учнів, вчителів, батьків, громаду подивитися на себе як партнерів, у чиїх руках доля нашої держави, наше майбутнє.

У перший день учасники тренінгу вчилися чути один одного, переконувати, аналізувати, знаходити спільні думки, не боятися власних суджень.
Наступного дня мова йшла про рівень демократії у різних напрямках роботи безпосередньо нашого закладу: учнівського самоврядування, управління навчальним закладом, стосунки між всіма учасниками навчально-виховного процесу, місце громади у нашому житті.
Щаслива була бачити розкутих дітей, що говорили відверто й щиро; батьків, які зізнавалися у болючих проблемах сьогодення; представників громади, які були здивовані від масштабності справ, що проходять у школі; вчителів, які хотіли бачити себе не просто виконавцями державного замовлення, а й частиною громади, про яку дбають і цінують.
Окремі моменти викликали сльози як болю, так і радості, бо там, де діти, не може і не має бути байдужості. Ми відчули себе щасливою і дружньою родиною.
Як відзначили тренери, таких розумних дітей їм не скрізь вдавалось бачити й рідко представники громади залишались до фіналу, а батьки і вчителі зійшлися на думці: їх об’єднує найдорожче – діти.
З нетерпінням чека-ємо нових зустрічей і запрошуємо всіх бажаючих до співпраці з нами.
Мабуть, краще не скажеш, як говорять самі діти. Одинадцятикласниця Інна Подорванова зазначила: вітер змін повіяв у нашому місті, зокрема у СЗОШ№2, і сьогодні ми знаходимось на шляху докорінних перетворень. Я представляла з однокласниками команду учнів. Процес дискусії та обговорення був захоплюючим, скажу відверто, було і складно. Цінним є те, що вчителі підтримали нас і погодились, що сучасна українська школа потребує ліберальних рішень та впевнених кроків у цьому напрямку. Я щиро вірю у те, що програма буде рушійною силою у створенні якісного простору для розвитку освіти в Каховці, і не виключаю можливості, що моя школа стане взірцем демократії для всієї України.
Голова батьківського комітету Ольга Орлова відзначила, що тренінгова програма дала можливість їй і всім учасникам подивитись по-іншому на деякі речі, що стосуються освітньої галузі.
Дуже влучними були слова психолога школи Семенової Лілії: сучасна школа – відкрита жива система, яка є невід’ємною складовою місцевої громади, держави.

Галина Соломахіна, директор школи №2

0 просмотров