Як діяти у разі виникнення пожежі

15 травня у нашому місті сталася пожежа у магазині будівельних матеріалів «Властелін». На щастя під час пожежі обійшлося без людських жертв та пожежа трапилась у неробочий час. Все може бути інакше, якщо пожежа трапиться у робочий час, коли всередині будуть люди, або у випадку пожежі в помешканні. Тому ми хочемо нагадати вам порядок дій у разі виникнення пожежі.
Нижче наведені правила для пожежі у будинку, та вони так само актуальні і для пожеж у торгівельних приміщеннях або місцях з масовим перебуванням людей (концертні зали, ТРЦ, кінотеатри тощо).

 

Будь-яка подія починається з підготовки, тому почнемо з дій ще до виникнення пожежі:

 • Зберіться всією сім’єю та обговоріть, що ви будете робити у разі виникнення пожежі. Обов’язково зверніть увагу на те, як ви будете виходити з будинку, де ви після цього зберетесь.
 • Тримайте вільними від зайвих речей шляхи евакуації (всі шляхи, що ведуть від вас до безпечного місця).
 • Підготуйте ліхтарики на випадок виникнення пожежі у темний час доби. Ліхтариків бажано мати щонайменше 2 і тримати їх у зарядженому стані.
 • Якщо маєте змогу – придбайте вогнегасники та навчіться ними користуватися. У перші 5-10 хвилин пожежу можна ліквідувати за допомогою 1-2 вогнегасників.
 • Навчіть дітей не ховатися від пожежі, а виходити безпечним шляхом на вулицю, у ваше безпечне місце.

 

Як діяти у разі коли пожежа починається у будівлі де ви знаходитесь:

 • Терміново викликати рятувальників за номером 101, повідомити вашу адресу, що саме сталося, ваші прізвище, ім’я, контактний телефон (це необхідно для уточнення інформації у разі потреби та для того, щоб не витрачати час на пошук вашого номеру телефону у базі вхідних дзвінків).
 • Повідомте адміністрацію та всіх, хто знаходиться поряд, про небезпеку та починайте евакуацію.
 • Якщо ви відчуваєте, що можете впоратись із вогнем – можете спробувати загасити вогонь самостійно за допомогою вогнегасника або підручних засобів. Перш ніж гасити водою обов’язково вимкніть електроенергію!
 • Після того як ви опинились на вулиці перевірте чи всі хто був з вами у будівлі також змогли вибратися у безпечне місце. На йдіть додому поки не повідомите про це, адже рятувальники намагатимуться вас знайти на пожежі.
 • Зустріньте рятувальників, підкажіть де саме відбувається горіння, де знаходиться найближче вододжерело (якщо вам це відомо), як краще під’їхати до місця події.
 • Обов’язково повідомте рятувальникам, якщо вам відомо, що хтось ще знаходиться в небезпеці всередині будівлі!
 • У разі необхідності та якщо ви можете допоможіть рятувальникам.

 

Як діяти якщо пожежа застала вас зненацька та ви не змогли вчасно вийти на вулицю:

 • Дізнайтесь чи не заблоковано шлях на вулицю.

 

Якщо шлях заблоковано:

—   Зайдіть у найвіддаленіше приміщення, в якому є вікно, але воно не виходить на задимлену сторону, якщо є така можливість.

—   Щільно закрийте двері та затуліть наявні щілини цупкою тканиною, за можливості перед цим змочіть тканину водою.

—   Повідомте, будь-яким доступним способом, що вам потрібна допомога та де ви знаходитесь; повідомити можна за допомогою мобільного телефону диспетчеру за номером 101, подати сигнал з вікна за допомогою ліхтарика (тільки у темний час доби) або яскравим чи білим шматком тканини.

—   Якщо за вікном кімнати бачите дим – не відчиняйте його!

 

Якщо шлях не заблоковано:

—   За можливості повідомте, що ви всередині та вам потрібна допомога.

—   Візьміть шматок тканини, можна навіть частину вашого одягу, змочіть та затуліть ніс та рота.

—   Пересувайтесь до виходу якомога нижче до підлого, адже гарячий, отруйний дим завжди піднімається вгору.

—   Пересувайтесь до виходу найкоротшим доступним шляхом, за можливості тримайтесь біля стіни справа від вас.

—   Після того як ви вибралися повідомте про це рятувальникам, адже весь цей час вони можуть вас шукати замість того, щоб гасити пожежу. Людське життя завжди на першому місці.

—   У разі якщо ви виявили, що шлях заблоковано дійте відповідно до пункту а).

 

Ми завжди кажемо, що пожежі краще запобігти, ніж ліквідовувати, але ідеальної системи не існує і пожежі виникають постійно. Запам’ятайте ці правила і нехай вони вам ніколи не знадобляться. Пам’ятайте, що краще ніж ви самі про вас ніхто не зможе подбати! Бережіть себе!

 

Каховське РУ ГУ ДСНС України у Херсонській області

9 просмотров