Каховчанам презентували проект «Громадськість за зміни в освіті Каховки»

21 березня в актовому залі школи №5 пройшла презентація проекту, мета якого — спонукати владу Каховки до позитивних змін в освітній сфері міста.
Як зазначила керівник проекту Анна Садова, проект триватиме до липня 2017 року, і включатиме соціологічне дослідження думки різних груп каховчан (батьків, педагогів, учнів, громадських діячів) щодо основних проблем освіти і бачення шляхів іх вирішення.
Ці данні будуть узагальненні у «Білій книзі освітньої сфери міста Каховки». На її основі експерти проекту розроблять «Дорожню карту впровадження якісних змін в освітній сфері м. Каховки», яку буде запропоновано затвердити як рішення сесії Каховської міської ради.
“Прийшов час визнати, що наша модель освіти дієва, але неефективна. Проблем багато, але ми не знаємо напевне, які з них найголовніші і як їх вирішувати. Наприклад, багато коштів йде на утримання радянських рудиментів, таких як міський методичний кабінет, Міжшкільний навчально-виробничий комбінат, але ніхто не знає чим їх замінити. Навчальні заклади фінансуються через централізовану бухгалтерію, й не поспішають перетворюватись на відокремлені юридичні особи. В позашкільних навчальних закладах діють гуртки та секції, але ніхто не знає, чи задовольняють вони інтереси своїх вихованців”, — зазначила керівник проекту.
Начальник міського відділу освіти Михайло Гончар, який також був присутній на презентації, окремо зупинився на проблемі збору коштів в навчальних закладах: “Так, таке явище існує, і воно лягає темною плямою на працівників освіти, бо вони повинні займатися виключно своєю справою — навчати і виховувати дітей. Батьки постійно жаліються на побори у навчальних закладах, але лише одиниці звертаються до відділу освіти, щоб врегулювати це питання. Я би дуже хотів, щоб в результаті проекту ми отримали думку більшості, як правильно вирішити це питання, і навели лад в цій справі”.
Також на презентації були присутні експерти проекту, соціологи з величезним досвідом — Володимир Коробов і Микола Гоманюк. Наприкінці заходу вони провели фокус-групи і анкетування.
В межах проекту буде проведено три фокус-групи з активістами батьківських комітетів, три фокус-групи з активними педагогами, і одна фокус-група з громадськими діячами. Також експерти проекту проведуть до 20 інтерв’ю з керівниками навчальних закладів міста, фахівцями відділу освіти, анкетування батьків (до 600 анкет) і старшокласників щодо їх бачення напрямів покращення освітньої сфери (до 500 анкет).

 

Проект реалізується за підтримки фонду Європейського союзу в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив». Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО «Каховська ініціатива» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.
0 просмотров