Каховська райрада відмовилась ліквідувати центр надання соціальних послуг

Ліквідацію районного центру надання соціальних послуг на своїй останній сесії не погодила Каховська райрада.

Ліквідувати цю установу запропонувала райдержадміністрація. За словами першого заступника голови Каховської РДА Ольги Вакулич, потреби в центрі вже нема, оскільки зараз утримання таких установ є обов’язком об’єднаних територіальних громад.

— Усі соціальні послуги відтепер надаватимуть новоутворені громади. Наша ж райрада закінчує свої повноваження і ліквідовується як орган місцевого самоврядування. Але ми залишимо після себе установу, яка не має жодних повноважень, — додала голова райради Тетяна Тертична.

За її словами, крім цього центру в підвішеному стані ризикують залишитися й інші установи Каховського району — центральна районна лікарня, районний центр первинної медико-санітарної допомоги та інші. У райраді розглядали пропозиції передати ЦРЛ Роздольненській ОТГ, яку приєднують до Каховської ОТГ і таким чином лікарня автоматично підпорядкувалась би місту. Проте депутати райради від цієї ідеї відмовились.

— На жаль, наші установи залишаться без власника. І певний період будуть проблеми з передачею права власності новоутвореним громадам і райрадам. Що стосується останніх, то поки невідомо, як вони працюватимуть і чи зможуть фінансувати не передані до ОТГ заклади. Адже кошти на утримання [апаратів] нових районних рад не передбачені та, як нам заявили на нараді з представниками Міністерства розвитку громад та територій, передбачені не будуть, — розповіла Тетяна Тертична.

Нагадаємо, що чинним законодавством не визначено чіткого механізму ліквідації чи реорганізації районних рад у зв’язку з затвердженням нового адміністративно-територіального устрою. До прийняття нової редакції залишається чинним Закон «Про місцеве самоврядування в Україні», яким визначені повноваження районних та обласних рад. А нові райради мають виконувати повноваження, визначені Законом. Також досі не визначено суб’єкта, наділеного повноваженнями ліквідовувати чи реорганізовувати РДА.

Джерело

0 просмотров