Кличко про антикризовий закон 3275: Це — грабунок місцевих бюджетів

Парламент врахував тільки частину правок і зауважень Асоціації міст України до законопроєкту 3275 щодо заходів із забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку із коронавірусом. Але все ж багато пропозицій місцевих громад не були взяті до уваги. А це означає, що знову будуть значні недоотримання коштів місцевими громадами. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі 24 каналу.

«Цей законопроект — дискримінаційний. Це — грабунок місцевих бюджетів. Так, частину наших правок врахували, але все ж багато пропозицій не було взято до уваги. А це означає, що знову будуть значні недоотримання коштів місцевими громадами», — сказав Кличко.

І підкреслив, що він як голова Асоціації міст України і мери ще 22 міст підписали і спрямували звернення до Президента, Прем’єр-міністра та Верховної Ради не ухвалювати цей законопроект до його доопрацювання та врахування пропозицій Асоціації міст України.
Всупереч позиції Президента і Прем’єр-міністра, яку вони задекларували на зустрічі з мерами, депутати не дослухалися до вимог місцевих громад. І ухвалили законопроект, в якому створили несправедливі умови для бізнесу — та забезпечили окремому великому бізнесу надприбутки за рахунок податків до бюджетів всіх рівнів.
Так, через вже запроваджені зміни у податковому законодавстві та заходи з обмеження діяльності деяких суб’єктів господарювання місцеві бюджети матимуть втрати щонайменше 15,6 млрд грн. Тільки втрати бюджету столиці — в умовах боротьби з коронавірусом — становитимуть близько 1,6 млрд грн. А через схвалення законопроєкту №3275, у громад не буде коштів на зарплати медикам, вчителям, соцпрацівникам, вихователям, працівникам транспорту і ЖКГ.
«Сьогодні мери інших міст ставлять мені питання, а як нам далі жити в таких умовах? На сьогоднішній день боротьба з коронаврісуом в першу чергу лежить на плечах мерів міст. До нас звертаються з вимогою надати обладнання, тести, маски. Це великі витрати! А в нас ще й забирають гроші», — додав він.
Так, АМУ пропонувала замість повного звільнення бізнесу (того, що працює і не працює) від сплати податку на землю та на нерухомість впровадити відтермінування відповідних сплат для непрацюючого бізнесу на березень-квітень. Та надати можливість місцевому самоврядуванню ухвалювати рішення про перегляд податкових ставок по всім видам місцевих податків і зборів для підтримки того бізнесу, що, через впроважені обмежувальні заходи, наразі поніс найбільші втрати.
Натомість парламент схвалив половинчасті рішення. Зокрема, надав і працюючому і непрацюючому бізнесу відсрочку по сплаті податку на землю і нерухомість на квітень. Та надав можливість місцевому самоврядуванню приймати рішення про перегляд ставок лише по єдиному податку. І позбавив у березні громадян коштів від оренди паїв — забезпечивши прибутки агрохолдингам.

Джерело: сайт АМУ

0 просмотров