МАЙСТЕР-КЛАС З КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ ВІД ОЛЕКСАНДРА АВРАМЕНКА ЗІБРАВ ПОНАД 400 КАХОВЧАН

У понеділок, 12 листопада, до Каховки завітав Олександр Авраменко — відомий мовознавець, автор багатьох підручників з української мови, ведучий ранкових «Експрес-уроків» на «1+1», а також надзвичайно приємна людина та цікава особистість.

 

Без перебільшення можна сказати, що Олександра Авраменка знає кожен вчитель та учень українських шкіл, адже за його підручниками навчаються мільйони юних українців, за його посібниками готуються до ЗНО та його голосом лунає Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Захід відвідали більше 400 учасників, серед яких були вчителі української мови та літератури, учні-переможці мовних олімпіад та каховчани — шанувальники рубрики Олександра Авраменка на “Сніданку з 1+1”.
Організатор заходу, Фонд ІгоряХомінця “ЗНАЙ БІЛЬШЕ!” запросив Олександра Авраменка до нашого міста, щоб популяризувати українську мову серед каховчан. “Цим заходом ми хотіли донести до молодого покоління, що українська — мова майбутнього. Сьогодні все більше молоді надає перевагу українській, досконале володіння якою є запорукою успіху і ознакою високої культури”, — зазначив Ігор Хомінець.

ЧИМ КАХОВЧАНИ ЗДИВУВАЛИ АВРАМЕНКА
Майстер-клас від Олександра Авраменка не залишив байдужим жодного каховчанина. Відомий мовознавець в легкій та цікавій формі розповів про найпоширеніші помилки усного мовлення українців — кальковані кліше, русизми, неправильні наголоси.
“Як часто нам доводиться чути «втратити свідомість» замість «зомліти, знепритомніти», «кидатися в очі», хоча правильно – «впадати в очі», «кидатися в очі» може тільки кошеня, «приймати участь» — а треба «брати участь»”, — зазначив Олександр.

IMG_20161212_101252-777x437
Крім цього, він провів для каховчан невеликий, але досить складний диктант. Міський голова, до речі, також писав цей диктант, чим приємно вразив Авраменка: “Зазвичай дорослі впевнені, що все знають і вчитися немає потреби. В реальності це не так — вдосконалювати мову необхідно протягом усього життя. Недаремно сьогодні моїми учнями є відомі телеведучі і політики. Вони розуміють, що досконале володіння українською допоможе їм досягти успіху”.
Також мовознавець був приємно здивований рівнем знань каховчан, особливо молодого покоління: “Правильні відповіді на мої запитання лунали насамперед від юних каховчан, особливо вразив Тимофій Супрун, який перед майстер-класом передивився і запам’ятав всі мої 157 експрес-уроків. Він — представник нового покоління українців, які перетворять українську на мову майбутнього”.
«Українська мова – це і мова колискова, материнська і водночас вона ще має стати мовою успішних людей. Дивіться фільми українською мовою, читайте книжки, любіть і вивчайте українську мову!» – наголосив наприкінці зустрічі Олександр Авраменко.
Під час заходу також було презентовано нову, 107-му книжку автора – «100 експрес-уроків української». Це цікава книга з оригінальними ілюстраціями (художник – Наталка Гайда, котра свого часу брала участь у роботі «Walt Disney» і «Simpsons»), кишенькового формату, яка в доступній та легкій формі навчає правильно говорити українською. До речі, завдяки Фонду “ЗНАЙ БІЛЬШЕ!” кожен керівник навчального закладу, вчитель української мови та літератури, а також найкращі учні каховських шкіл отримали у подарунок посібник “100 експрес-уроків української”. Решта мали змогу придбати цей посібник, отримати автограф і сфотографуватися з автором.
В подарунок за чудовий майстер-клас наприкінці заходу пролунала пісня “Ніч яка місячна” у виконанні учня школи №1 Кирила Доценка.
Авраменко також подякував каховчанам за теплий прийом: «Неймовірні враження від зустрічі з мешканцями Каховки! Спасибі міському голові Андрію Дяченку, Фонду Ігоря Хомінця «ЗНАЙ БІЛЬШЕ!». Був настільки теплий прийом, що на білбордах у футболці не було холодно:)»
Ігор Хомінець, засновник Фонду “ЗНАЙ БІЛЬШЕ!”, запевнив журналістів, що Фонд і далі буде втілювати проекти, спрямовані на всебічний розвиток молодого покоління.

 

ВІДГУКИ
•“Каховка у захваті! Велике дякую за неймовірно корисний та цікавий майстер-клас Олександру Авраменко — мовознавцю, педагогу, експерту “Сніданку з 1+1” та просто дуже приємній та гарній людині!”, — такі відгуки залишали каховчани наприкінці зустрічі з Олександром.
•“Побільше б таких заходів, які в легкій та доступній формі популяризують знання і грамотність. Дякуємо організатору заходу Фонду Ігоря Хомінця “ЗНАЙ БІЛЬШЕ!” за чудову нагоду вчитися у будь-якому віці”, — зазначив міський голова Андрій Дяченко.

 

ДИКТАНТ ВІД ОЛЕКСАНДРА:

Для тих, хто не зміг відвідати майстер-клас, публікуємо текст диктанту. З його допомогою ви можете перевірити рівень знань мови своїх близьких або знайомих.
За словами Авраменко, якщо в диктанті більше 10 помилок — вам є над чим працювати, якщо менше шести — це гарний рівень.

Сорока на хвості принесла: писати радіодиктант як курка лапою не годиться. Ярф’яр знічев’я вирушив через міжгір’я і між’яр’я на пром’ярмарок, де зустрів фельд’єгеря з фокстер’єром та кутюр’є з Рейк’явіка. Щоб уникнути пертурбацій, джентльмен-акомпаніатор скрупульозно перевірив стан конфорки. У шістнадцять років він був кістлявим та хвастливим, любив контрастний душ та носив саморобний зап’ясний ланцюжок.

1 просмотров