Новоутворені громади планують по максимуму залучати кошти субвенцій і Державного фонду регіонального розвитку

На цьому одностайно наголосили шість новообраних голів об’єднаних територіальних громад під час прес-конференції щодо підсумків виборів до ОТГ та впровадження реформи децентралізації на Херсонщині.

Саме ці шість голів під час виборів 29 жовтня становили переконливу більшість серед усіх десяти кандидатів на посаду очільників ОТГ і мали підтримку Партії «БПП «Солідарність», що само собою свідчить про підтримку політики децентралізації, яку започаткував Президент України.

Спілкуючись із головами Станіславської ОТГ Володимиром Желуденко, Білозерської ОТГ Антоніною Чередник, Високопільської ОТГ Русланом Заставою, Голопристанської ОТГ Михайлом Бураком, Іванівської ОТГ Віктором Дебелим та Любимівської ОТГ Сергієм Коноваловим, одразу стало зрозуміло, що потреби в громад, які вважають першочерговими, ідентичні.

Це реконструкція доріг місцевого значення, термосанація будинків, удосконалення місцевої освіти й сільської медицини (модернізація ФАПів, — ред.), налагодження системи водопостачання тощо.

Саме для ефективного вирішення таких проблем держава шляхом реформи децентралізації передала владу на місця і як з цього приводу зазначив народний депутат України Олександр Співаковський: «Проблеми «бур`яну» біля оселі неможливо вирішувати з Києва. Саме голови ОТГ разом із громадами повинні самостійно керувати коштами й направляти їх у необхідне русло».

Неабияке значення для голів новоутворених об’єднаних територіальних громад на Херсонщині відіграють саме субвенція на розвиток інфраструктури й кошти Державного фонду регіонального розвитку. Голова Іванівської ОТГ Віктор Дебелий від імені усіх шести присутніх голів на прес-конференції запевнив, що кожна громада разом із місцевими депутатами будуть намагатися максимально залучати кошти субвенції та ДФРР, аби реалізувати проекти з покращення інфраструктури й поліпшення життя мешканців громад. При цьому систематично примножувати бюджети ОТГ за рахунок проведення інвентаризацій по сплаті податків. Таку позицію територіальних громад підтримують як народні депутати, так і сама обласна державна адміністрація.

Антоніна Чередник, голова Білозерської селищної ОТГ, зауважила: «Допоки існують обласні державні адміністрації, повинен бути зв’язок між громадами й владою. Вони допоможуть нам навчитися самостійно брати участь у проектах, грантах і тим самим заробляти додаткові кошти».

Олександр Співаковський додав, що обласна влада не залишить об’єднані територіальні громади без допомоги й вже з початку 2018 року, завдяки домовленостям з Канадою й країнами Європи, будуть працювати своєрідні обласні офіси, які допомагатимуть в адмініструванні, участі в проектах, стануть майданчиками для спілкування голів ОТГ. Крім того, ґрунтовна робота очікує й на депутатів місцевих рад, адже, як вважає керівництво облдержадміністрації, саме депутати повинні вміти грамотно формувати бюджети, складати програми соціально-економічного розвитку й, головне, злагоджено працювати на користь кожного мешканця власної об’єднаної територіальної громади.

0 просмотров