Олександр Співаковський: «Дії «Херсонрегіонгазу»не мають під собою жодних юридичних підстав»

У липні більшість херсонців та мешканців Херсонської області отримали від ТОВ «Херсонрегіонгаз» (дочірнє товариство ПАТ «Херсонгаз») так звані «листи щастя», в яких йдеться про нібито наявну в них заборгованість по сплаті за спожитий газ. Сума боргу різна і сягає від 280 до 1300 гривень. Причому вказується, що це начебто донарахування за період 2015-2016 років.
Свого часу Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною та нечинною Постанову Кабінету Міністрів України №237 від 29.04.2015 року, якою встановлювались зменшені у два рази норми споживання газу для населення, які не мають лічильника. «Херсонрегіонгаз» вочевидь вирішив скористатися цим і виставив споживачам рахунки за вже давно спожитий газ по старим нормам, та ще й заднім числом. Цілком зрозуміло, це викликало великий резонанс серед населення, адже наразі відсутній відповідний порядок, який дозволяв би постачальникам комунальних послуг у такий спосіб донараховувати кошти за вже давно спожиті послуги. Крім того, стаття 1175 Цивільного кодексу України вказує, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі в результаті прийняття органом державної влади нормативно-правового акта, що був визнаний незаконним і скасований, відшкодовується державою. Люди справедливо обурені.
Тому терміново звертаюсь до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та до Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка з вимогою вирішити вказану проблему. Подібна поведінка монополіста-постачальника природнього газу не має під собою жодних юридичних підстав і є абсолютно неприпустимою. А в регіоні, що межує з тимчасово окупованим Кримом, це взагалі скидається на свідому провокацію.
народний депутат України
1 просмотров