«Симетрія Плюс»: Наше покликання — розвивати бізнес клієнтів

17 вересня компанія «Симетрія Плюс» святкує свій шостий день народження. Напередодні цієї знаменної дати ми зустрілися із засновником і генеральним директором компанії «Симетрія Плюс» Дмитром Віталійовичем Бушулян, щоб дізнатися більше про створену ним компанію.

— Дмитре Віталійовичу, будь ласка. Кілька слів про себе…
— Мені 37 років. Родом з Одещини. До того, як розпочати власну справу, працював на керівних посадах у різних міжнародних компаніях, зокрема, два роки на запрошення співзасновника компанії «Чумак» Йохана Бодена – фінансовим директором компанії «Грін Тім». Надихнувшись його історією успіху, вирішив започаткувати власну справу. Так у 2014 році почалась історія компанії «Симетрія Плюс».

— І виникла компанія не на порожньому місці?
— Так. Коли я працював фінансовим директором на «Грін Тім», спостерігав багатьох підприємців, котрі мали гарні ідеї, але їм бракувало професійного менеджменту і кадрів. Вони зверталися до мене з проханням проконсультувати з фінансових та інших питань. Я зрозумів, що існує попит на аутсорсингові послуги та вирішив організувати допомогу в їх реалізації, щоб підприємства могли займатися масштабуванням свого бізнесу. Цим, власне, і зумовлена головна мета компанії «Симетрія Плюс» — розвивати бізнес наших клієнтів. І нам це вдається – завдяки професійній команді та комплексним рішенням!
За шість років ми виросли з 5 чоловік до 43 спеціалістів! Працюємо на внутрішньому ринку, але поступово розширюємо експорт наших послуг й за кордон. Пріоритетними напрямками для нас є Європа, Північна Америка, Близький Схід та Азія. Наш Операційний центр знаходиться у Каховці, крім того, є сервісні представництва у великих містах, з найбільшою концентрацією наших клієнтів, — Києві, Харкові, Львові та Одесі. Послуги надаються дистанційно – завдяки хмарним технологіям, які знайшли широке застосування, всі процеси з документообігу оцифровуються, що надає нам змогу допомагати Клієнтам по всій території України.

— У чому полягає потреба в таких послугах? На кого вони розраховані?
— У нинішніх реаліях повний супровід бухгалтерського та податкового обліку шляхом залучення віддаленого офісу – найкращий інструмент для декількох типів організацій. По-перше, це компанії, яким недостатньо штатних бухгалтерів для виконання поточних завдань, тобто, у яких роботи так багато, що офісні працівники просто не справляються з її обсягом. І тут очевидно, що залучення позаштатного професіонала — це рятівне коло в умовах кризи, адже він не просто істотно заощадить час, гроші на пошук і найм штатних бухгалтерів, а й прискорить процес вирішення поточних завдань. І другий тип — це підприємства, які не потребують бухгалтерів на повний робочий день. Їм достатньо доопрацювати окремий фронт робіт за допомогою залучення фахівця аутсорскомпанії.
Але, хоч як би не лихоманило бізнес на тлі загального спаду економіки, бухгалтерський облік ніхто не відміняв. І тут кожен повинен займатися тим, що робить краще за інших. Ми, як одна із 5 найбільших аутсорсингових компаній в Україні, зараз можемо справедливо констатувати, що серед цілого ряду наших послуг – консалтинг, кадрове діловодство, юридичний, експедиторський, митно-брокерський супровід, — саме аутсорсинг бухгалтерських послуг є одним з найбільш перспективних і затребуваних напрямків аутсорсингу бізнес-процесів в Україні. За 6 років роботи на ринку цих послуг наші клієнти переконалися в перевагах бухгалтерського аутсорсингу як найбільш ефективного інструменту виходу з кризи і остаточно віддали йому перевагу.

— А послуги закордонним клієнтам чим зумовлені?
— Закордонні клієнти, по-перше, прагнуть уникнути юридичних помилок та бюрократичних процедур. Для них важливо отримати кваліфіковану підтримку у надійного партнера. Знаходимо таких клієнтів через соціальну мережу Фейсбук (а деякі Клієнти самі звертаються до нас через LinkedIn), надаємо їм консультації з питань оподаткування, юридичних процедур тощо. Наразі одним із найуспішніших проєктів, реалізованих разом із зарубіжними інвесторами, є фабрика «Скандітекс» у Каховці, де інвестор зі Швеції відкрив швейне виробництво і успішно працює вже понад три роки. Є інвестори і в аграрній сфері, зокрема – з Ізраїлю.

— Чого вдалося досягти за ці 6 років?
— Перш за все — це заслужити довіру Клієнтів та позитивну репутацію на ринку аутсорсингових послуг. Сьогодні на сервісному обслуговуванні знаходяться більше, ніж півсотні компаній! Кількість разових послуг, наданих за 6 років, перевищила тисячу. Обороти компанії зростають щомісяця і за останні 12 місяців досягли 15 мільйонів гривень (попереднього року було 12 мільйонів). А за результатами національного бізнес рейтингу та маркетингового дослідження, зробленого агенцією ProConsulting, ми входимо в Топ-5 компаній України, що займаються аутсорсинговою діяльністю в сфері бухгалтерського обліку та аудиту. Зокрема на Херсонщині за розміром виручки і кількістю працівників ми є найбільшою компанією в цій сфері!
Також станом на початок вересня 2020 року рівень задоволення клієнтів якістю обслуговування становить 9,4 бала (за результатами щомісячного телефонного опитування). Наша команда щодня працює над своєю репутацією. Ми вже впровадили систему подвійного контролю, що дозволяє удвічі скоротити ймовірність виникнення помилок та штрафів.

— Як вплинула на компанію пандемія коронавірусу і пов’язані з цим карантинні обмеження?
— Перш за все, це позначилося на платоспроможності наших клієнтів, котрі не могли вчасно та в повному обсязі оплачувати рахунки за надані послуги. Тому ми вирішили знизити обсяг виконуваних робіт до мінімально необхідного, а також надали можливість відтермінувати оплати по наданих послугах, щоб підтримати їх у цей складний період і продовжити співпрацю у подальшому. Наші Клієнти – це друзі, а друзі завжди пізнаються в біді! Усе це змусило нас перевести частину працівників на неповний робочий день, але держава нас підтримала: частина втраченої ними заробітної плати була компенсована з фонду Держаного центру зайнятості населення.
У той же час ми отримали можливість підібрати кращі кадри та істотно посилити наш штат професіоналами, оскільки чимало компаній згорнуло свою діяльність і висококваліфіковані бухгалтери лишилися без роботи. Також на період карантину ми скористалися вивільненим часом і організували для працівників дистанційне навчання за програмою «Головний бухгалтер» від Української Національної Аудиторської компанії.

— Як кількома словами охарактеризуєте шостий рік діяльності компанії?
— Це був рік удосконалення: склалася високопрофесійна команда, відбулася систематизація внутрішніх бізнес-процесів, впроваджено зворотній зв’язок від клієнтів.
Загалом, цей рік був роком масштабування нашого бізнесу. Я сам проходив навчання, підвищував свій фаховий рівень з питань адміністрування та систематизації бізнесу. Потім зосередили увагу на удосконаленні якості наших послуг: перш за все зробили перші кроки по впровадженню системи контролю якості і запланували на наступний рік сертифікацію за стандартом ISO 9001. Ідучи в ногу з часом, попросили наших Клієнтів поділитися історією співпраці з нами та записали лаконічні відео відгуки. Таким чином ми показали, що є компанією не лише з кращими цінами, а надаємо якісні послуги і маємо багато задоволених клієнтів, які співпрацюють з нами більше року, а це 70% їхньої загальної кількості.

— А що залишається незмінним?
— Прагнення залишитися лідером на ринку аутсорсингових послуг. А ще – створити, якщо не ідеальне, то чудове місце для роботи нашим працівникам! До речі, у нас одна з найвищих середніх заробітних плат по Каховці – 15 тисяч гривень з нарахуваннями, і сплачується вона «по-білому», із забезпеченням усіх соціальних гарантій. Належним чином оплачуються понаднормові, робота в вихідні та святкові дні, відпускні та лікарняні. Особливе значення надаємо підтримці в колективі високого рівня корпоративної культури, коли кожен працівник стає членом сильної, дружної команди, де склалися щирі та приязні взаємини, панує взаємовиручка і взаємодопомога. І, зрештою, кожен відчуває себе щасливим на робочому місці. До речі, рівень задоволення співробітників роботою, ми також вимірюємо і за підсумками серпня 2020 року він складає 9.7 балів з 10. Регулярно кожного місяця безпосередні керівники проводять так звані One-on-One зустрічі, де працівники мають змогу обговорити будь-які питання та знайти рішення.

— Традиційне питання: які завдання на перспективу?
— Наша увага зосереджена на подальшому розвитку компанії, зараз робимо розрахунки на наступні 5 років з тим, щоб вийти на нові ринки, залучити нові категорії клієнтів і при цьому робимо ставку на іноземні компанії, щоб залучити в Україну якомога більше інвесторів та інвестицій, в яких вона має гостру потребу в умовах економічної кризи.
Тому нам завжди потрібні спеціалісти, котрі мають бажання реалізувати свій досвід, постійно вдосконалюватися, брати на себе відповідальність та досягати поставлених цілей. Наприклад, в 2021 році плануємо на 60 чоловік збільшити чисельність бухгалтерів, тому з Нового року плануємо відкриття додаткового офісу у Новій Каховці.

А сьогодні хочу привітати наш гарний колектив з днем народження компанії «Симетрія Плюс» і побажати: добробуту нам та нашим Клієнтам, довгих років спільної діяльності і процвітаючого успіху нашої компанії. Бажаю дружного колективу, блискучих перспектив і особистого щастя кожному з вас, вірної та відданої праці в нашому колективі, насичених буднів та радісних веселих свят! Нехай кожен день буде успішним, щедрим на гарні новини, а кожен співробітник відчуває себе щасливим, любить свою роботу і отримує шалений драйв та позитивні емоції. З річницею «Симетрія Плюс»!

8 просмотров