«Скандітекс»: злет на крилах європейського автопрому

Підсумки року
— «Скандітекс» успішно завершив минулий рік. Обсяги продаж готової продукції в порівнянні з попереднім роком зросли майже втричі і досягли 1,7 мільйона євро. Виросла й середня заробітна плата – з 6 тисяч до 8 тисяч гривень. І це при тому, що був притік нових працівників, чия зарплата становила 5,5-6 тисяч, поки вони отримували так звані «навчальницькі гроші». Цього року передбачається зростання зарплати. Кількість працівників – майже вдвічі: з 80 до 150, — підбиває підсумки року директор компанії Олександр Таранишин.
Нагадаємо, що ТОВ «Скандітекс» засновано 23 листопада 2016 року. У травні 2017 року почався тестовий випуск продукції – сумок-«кенгуру». А вже 15 червня відбулося офіційне відкриття фабрики, яка отримала перше оригінальне замовлення і з того часу веде відлік своєї історії. За два роки підприємство зробило великий крок вперед: від 1 лінії і 30 працівників до 3 ліній і колективу з 120 чоловік. Сьогодні «Скандітекс» співпрацює з провідними європейськими брендами, уся продукція відправляється на експорт: для французької компанії – випускаються «кенгурушки», для шведської – крісла-шезлонги, для німецької – авточохли. На підприємстві використовуються новітні технології, обладнання та методи. Усі матеріали, які використовуються у виробництві, поставляються з Європи, Туреччини та Південно-Східної Азії і пройшли сертифікацію Oeko-Tex. Розкрійний цех працює з передовими технологіями, які включають автоматизоване та числове програмне управління. Тим самим у Каховці розпочалося відродження швейного виробництва якісно нового рівня і становлення нової галузі економіки поряд з машинобудуванням, переробною промисловістю та виробництвом будівельних матеріалів.
Окрім того, збільшення обсягів виробництва і кількості робочих місць принесло в скарбничку міста і держави додаткові надходження: 2,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб і 565 тисяч гривень податкового збору.
Також на підприємстві ведеться робота по впровадженню системи якості за міжнародним стандартом.
«Це система якості, яка існує і проходить зовнішню сертифікацію за стандартом ISO 9001. Це наче знак якості на нашій продукції, який засвідчує, що підприємство здатне виконувати вимоги замовника, працювати якісно і результативно. Таким чином, що наші замовники можуть бути упевнені, що ми випускаємо якісний продукт. У свою чергу, ця робота сприяє поліпшенню якості продукції й удосконаленню виробництва. Такий сертифікат має сестринська компанія в Туреччині, невдовзі його отримає й наше підприємство, а з ним – і всі підстави для упевненого розвитку, — пояснює відповідальний за сертифікацію Микола Тозарєв.

 

Рік буде напруженим і успішним
Здійснивши минулого року успішний ривок, «Скандітекс» планує здійснити ще один: вийти на обсяги продажу понад 2,5 мільйона! При цьому лінія шезлонгів буде перепрофільована на випуск чохлів для дитячих автомобільних крісел на замовлення німецької компанії. Але основне зростання відбудеться за рахунок транспортних авточохлів.
«Ми забезпечили стабільне зростання обсягів продаж і на цій базі розширюємо виробництво. Європейський автомобільний гігант, на чиє замовлення ми шиємо авточохли, задоволений нашою продукцією і нашою роботою, а тому збільшив замовлення. І це нас не може не радувати! До того ж, у замовника йде заміна автомоделі, тому виготовляємо тестові зразки нових моделей і паралельно зі старими випускатимемо нові. Окрім того, доведеться освоювати й нові типи кузовів,– а це додаткове завдання. Так що рік буде напруженим і успішним. Упевнений, що нам вдасться впоратися з поставленим завданням. Цьому підтвердження — найскладніший стрибок, зроблений у 2019 році», — запевняє О.Таранишин.
Цікавий момент: плановане збільшення обсягів виробництва намічалося на кінець року, але має відбутися наприкінці лютого. Якщо в грудні пошивом авточохлів займалися 36 чоловік, у січні – 65, то на початку березня їх буде 90. Загальна ж чисельність колективу має зрости до 200 працівників. І це не межа, бо є сподівання на подальше зростання — не менше 250 працівників.
По великому рахунку, йдеться про створення нової галузі: в Каховку прийшов автогігант. Світовий досвід свідчить, що країни в післякризовий період проходять другу індустріалізацію завдяки співпраці з автогігантами і розпочинають з випуску компонентів для автопрому. Коли накопичується досвід і з‘являється упевненість у якості продукції та ефективності виробництва, до цих країн заходять світові автовиробники. Наприклад, Словаччина: починала з компонентів і зараз посідає перше місце по випуску автомобілів на душу населення. Україна також стала на цей шлях: поки що працюють дві такі компанії і одна з них — у Каховці.
Але «Скандітексу» нині стало затісно у нинішніх його стінах, виникла потреба у розширенні виробничих площ. Зараз іде процес отримання дозвільних документів для розширення цеху і складів.
«Маємо незаперечну підтримку місцевої влади, оскільки керівництво міста вважає за необхідне запрошувати інвесторів для створення нових робочих місць», — зазначає О.Таранишин.

Ласкаво просимо!
Зосередившись на випуску транспортних авточохлів, «Скандітекс» відчуває нагальну потребу в працівниках і активно проводить їх набір.
— Продукція проста у виготовленні, тому її пошивом можуть займатися навіть ті, хто в очі не бачив швейної машинки. І в цьому великий плюс: оскільки це відносно простий продукт, в порівнянні з іншими, де потрібні високі навички, новачки швидко вчаться і, навіть не маючи досвіду, досягають високого виробітку і максимального заробітку удвічі швидше — не за півроку, а за два-три місяці, — розповідає менеджнер по персоналу Юлія Коршун.
Окрім того – гарні, навіть комфортні умови праці: світлий просторий цех з системою кондиціонування і опалення для підтримання комфорту, їдальня, устаткована холодильниками і мікрохвильовими печами, роздягальня, туалет, душ. Також на підприємстві є медпункт, де двічі на тиждень веде прийом лікар-терапевт.
У кожної виробничої зони – свій графік роботи відповідно до потреб виробництва, але згідно вимог українського законодавства. Скажімо, лінія авточохлів працює у дві зміни — з 7.00 до 14.40 і з 15.00 до 23.20. З робочим графіком погоджений і графік руху транспорту. Доставка на роботу і з роботи здійснюється за рахунок підприємства. Маршрут вибудовуємо таким чином, щоб підвезти працівника ввечері якомога ближче додому – задля його ж безпеки. Тим, хто добирається своїм ходом, також компенсуються транспортні витрати. Тому не дивно, що на фабриці працюють не лише жителі Каховки, Любимівки і Малокаховки, а й навіть більш віддалених Нової Каховки, Таврійська і Софіївки.
Є півгодинна перерва на обід і двічі по 15 хвилин — на «перекур» — випити кави, чаю, просто перепочити. Адже графік роботи досить напружений, відповідна й заробітна плата, яка залежить від виробітку. Діє система матеріального стимулювання: чим більший виробіток – тим більша винагорода, виплачуються бонуси за відвідування, особисту та групову ефективність. У подвійному розмірі, як і належить, оплачуються понаднормові години й робочі суботи, які трапляються, коли йде планове відвантаження готової продукції.
Міжнародна швейна фабрика «Скандітекс» запрошує всіх, хто має досвід в швейній галузі чи бажання навчитися новій професії! Пропонуємо постійну зайнятість, з повним соціальним пакетом та комфортними умовами праці, достойну заробітну плату 2 рази на місяць. Якщо Вас зацікавила вакансія, звертайтесь за подробицями по телефону +38050 460 15 95.

 

На роботу – як на свято
Головне надбання молодого підприємства: тут зуміли інтегрувати в одну команду всіх – і працівників з досвідом, і новоприбулих. Незважаючи на притік нових працівників, склався згуртований, дружний колектив. Не є винятком і лінія авточохлів, яка стартувала у квітні минулого року, де люди працюють по кілька місяців, а колектив постійно поповнюється новими кадрами. Новачки швидко включаються у виробничий процес, їм комфортно у новому колективі: ніякої напруженості у стосунках, ніяких конфліктів.
Показовим є й те, що легко сприймають і започатковані на підприємстві традиції, беруть участь у святах, які відзначаємо без відриву від виробництва. Тобто, люди розкріпачені, вільно спілкуються, почуваются невимушено, і розкуто.
Наприклад, Хеловін – кумедне напівдитяче свято. Адміністрація підприємства оголосила конкурс на краще прикрашену лінію. Надійшли й зустрічні пропозиції: провести конкурс на кращого гарбуза, кращий малюнок тощо. Вийшло дуже цікаво і весело: багато хто прийшов у масках і в оригінальному вбранні, поприносили чудернацьких, на скільки вистачило фантазії, гарбузів… Переможців відзначили тортами, які разом і скуштували за чаєм в обідню перерву.
І звичайно ж, Новий рік: знову гарно прикрасили лінії, створивши самим собі гарний, святковий настрій. І хоча кінець року був дуже напружений, знайшли час для корпоративу. Раніше, коли на лінії було вдосталь вільного місця, проводили його по-домашньому: накривали столи, танцювали, проводили конкурси… А цього разу, коли цех ущерть заповнений виробничим обладнанням, то святкували вже у «Преславі»: всім сподобалось, дружно, цікаво і весело, з гарним настроєм провели час.
Тож іронічна приказка «На роботу, як на свято» для працівників фабрики має реальний зміст.
Безперечно, має значення й те, що адміністрація з повагою ставиться до працівників, розуміє їхні запити й оперативно вирішує питання в разі їх виникнення. Колектив, у свою чергу, з розумінням ставиться до вимог, що перед ними ставить керівництво.

Короткі інтерв’ю
Незайве буде почути і відгуки про «Скандітекс» і його працівників: тих, трудяться на лінії авточохлів уже майже рік, і новачків, котрі тільки освоюють ази професії.
Аліна Маркелова, майстер: «Спочатку працювала на іншій лінії, потім мене направили на навчання до Туреччини, тепер ось навчаю інших: і тих, хто вперше на швейному виробництві, і тих, хто хоче освоїти суміжну операцію, — таке бажання у нас всіляко підтримується і заохочується. Минулий рік був складний, багато чого нового. От і зараз у планах освоєння нових моделей: перші зразки вже відправлено до Туреччини, чекаємо висновків. Новий рік також був особливим і запам’ятається надовго: спочатку нас привітав Дід Мороз – директор підприємства Олександр Таранишин разом зі Снігуронькою – менеджнером по персоналу Юлією Коршун, потім святкували усім колективом».
Вікторія Плюсніна, швачка: «Працюю на лінії майже рік, з самого її пуску. Робота вимагає посидючості, уважності, але цікава. І колектив гарний. Мені тут дуже подобається».
Віталія Філіппова, швачка (з Малокаховки): «Працюю всього два місяці. Освоїла швейну машинку, тепер вчуся вправлятися з іншою – паяльною. Робота цікава і захоплююча, і зовсім не монотонна, як на перший погляд: є багато різних операцій, виконуємо їх по черзі і вивчаємо нові».
Світлана Єрьоменко, контролер ВТК готової продукції: «Раніше працювала на заводі електрозварювального устаткування, потім звільнилася і зовсім несподівано знайшла роботу за спеціальністю: два місяці тому після організованої Центром зайнятості екскурсії на «Скандітекс» заповнила анкету і вже через день отримала запрошення. Новою роботою дуже й дуже задоволена: чудові умови праці, хороший колектив, висока заробітна плата».

7 просмотров