В Каховці презентували результати дослідження якості освіти

18 грудня в каховській школі №1 відбулася презентація соціологічного дослідження “Якість освіти в місті Каховка: стан, проблеми та напрями розвитку”. Презентацію провели кандидати соціологічних наук Микола Гоманюк та Володимир Коробов.

Як розповіли соціологи, в рамках дослідження було опитано більше 700 каховчан, серед яких: освітяни, громадські діячі, батьки школярів і директори шкіл. Дослідження мало на меті визначити головні проблеми освітньої сфери міста та знайти шляхи їх вирішення.
Дослідження показало несподівано позитивний момент: 80% каховчан зазначили, що якість освітніх послуг за останні два-три роки в Каховці значно покращилась.
Як не дивно, та на думку батьків головною проблемою каховської освіти виявився занадто важкий рюкзак школярів і велике навчальне навантаження на дитину. Вчителі ж назвали головною проблемою каховської освіти недостатню матеріальну базу та відсутність електронних технологій навчання.
За словами начальника відділу освіти, результати дослідження дещо шокували освітян.
Освітяни були здивовані результатами, бо звикли вважати, що головна проблема освіти — відсутність ремонтів в школах, недостатньо різноманітне харчування в закладах, батьківські внески. Та виявилося, що ці проблеми на шостому, сьомому та навіть десятому місці. Головне, що турбує батьків — занадто важкий рюкзак. І якщо проаналізувати, то це дійсно велика проблема, яка тісно пов’язана з ще однією — відсутністю електронних технологій навчання (електронні книжки) та індивідуальних шафок учня, які в Європі є нормою навіть для сільських шкіл.


Завдяки дослідженню, міська влада отримала суспільний запит на конкретні зміни. В планах міського відділу освіти ініціювати ці зміни. Наступного року міський відділ освіти спробує запустити пілотний проект по встановленню індивідуальних шафок для учнів в школі №1.
Як зазначила керівник проекту, депутат міської ради Анна Садова, результати дослідження будуть презентовані на сесії міської ради: “На основі результатів дослідження експерти проекту складуть “Дорожню карту розвитку освітньої сфери м. Каховка”, а ми запропонуємо затвердити цей документ на сесії. Наша мета — довести до депутатів реальний запит каховчан на зміни. Щоб коли міська рада приймає те чи інше рішення стосовно освіти, не розпорошувала кошти хаотично, а вирішувала реальні проблеми, які турбують каховчан”.

*Проект реалізується за підтримки фонду Європейського союзу в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив». Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО «Каховська ініціатива» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.

 

**З червня по вересень 2017 року в м. Каховка в межах проекту “Українська регіональна платформа громадських ініціатив”, що адмініструється ГО “Центр “Жіночі перспективи” спільно з БО “Фонд громади міста Херсона “Захист” за фінансової підтримки Євросоюзу було реалізовано проект “Громадськість за зміни в освіті Каховки” (виконавець — ГО “Каховська ініціатива”). В рамках проекту було проведено соціологічне дослідження, яке розкрило реальні проблеми освіти, з якими кожен день зіштовхуються і батьки, і діти.
***З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/TCCx5w

0 просмотров