Як створити ОСББ у власному буднику?

На сьогодні в Каховці успішно функціонує 60 ОСББ в 66 будинках. І все більше каховчан, що мешкають в багатоповерхівках, бачуть переваги створення ОСББ і замислюються над створенням обєднання в своєму домі.
Вони розуміють, що дійсно ефективне управління будинком можливо тільки в ОСББ, яке дозволяє у повній мірі, якісно та за розумну ціну отримувати послуги.
Перше питання, що виникає у бажаючих створити ОСББ — які кроки необхідно зробити, аби зареєструвати об єднання?

 

Якщо не знаєте, з чого почати реєстрацію ОСББ, спеціалісти Каховського виконкому Каховської міської ради з радістю нададуть вам консультацію. В будь-який день тижня ви можете завітати до Каховського виконкому в 311 кабінет (3 поверх), де спеціаліст з питань створення ОСББ проведе індивідуальну консультацію, а також надасть зразки необхідних документів.
Зараз же наведемо коротку покрокову інструкцію, як створити ОСББ в своєму будинку.
Порядок створення ОСББ визначає Закон України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” та постанова Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 №1521 “Про реалізацію Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”.
Ініціатори створення ОСББ спочатку повинні гарненько вивчити ці Закони, аби в подальшому уникнути помилок.

 

КРОК 1: СТВОРЕННЯ ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ

Першим кроком на шляху до ОСББ буде створення ініціативної групи (від 3-х співвласників будинку). На даному етапі необхідно підготувати Протокол щодо утворення ініціативної групи. Його зразок ви можете знайти на просторі Інтернету або отримати його в 311 кабінеті Каховського виконкому.

 

КРОК 2: ПРОВЕДЕННЯ ПІДГОТОВЧОЇ РОБОТИ ЗІ СТВОРЕННЯ ОСББ

На цьому етапі важливо поширити інформацію про ОСББ, зустрітися з мешканцями будинку і розказати їм про переваги створення ОСББ. Також необхідно скласти список усіх співвласників житлових/нежитлових приміщень вашого будинку із зазначенням розміру площі житлових/нежитлових приміщень.

Увага!
Щоб отримати інформацію про всіх співвласників, ініціативна група направляє запит щодо співвласників (до запиту прикріплюється копія протоколу створення ініцативної групи) до КП “Каховська керуюча кампанія”. Зразок цього запиту ви також можете отримати у спеціаліста в питаннях створення ОСББ в кабінеті 311. Крім цього, з 1 січня 2015 року відкрито Державний реєстр власності. Отож, тепер можна з’ясувати кількістьспіввласників на сайті kap.minjust.gov.ua

Важливо знати!
У будинку обов’язково будуть групи опору ініціативі. Ви повинні ставитися до цього з розумінням. Зазвичай це:
1. Ті, хто звик вважати власником будинку державу і тому сприймає ОСББ з недовірою,як небезпечних «капіталістів», які начебто хочуть прибрати будинок до рук і зароблятина ньому. Переважно це пенсіонери, але трапляються такі й серед молоді.
2. Просто сварливі люди, які «завжди проти».

На цьому етапі також потрібно підготувати Статут вашого ОСББ. Варто знати, що ваш статут має бути створений у відповідності до Типового статуту. Але запам’ятайте, що ви можете внести інші положення до вашого статуту, які будуть регулювати діяльність вашого об’єднання. Головне, щоб ці «інші положення» не суперечили вимогам чинного законодавтсва. Кінцевий варіант статуту бажано роздати всім співвласникам житлових/нежитлових приміщень для того, щоб вони мали змогу ознайомитись зі Статутом і внести свої зауваження/пропозиції.

Увага!
Типовий статут об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типовий договір відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя затверджено наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27.08.2003 № 141 (поточна редакція від 06.11.2015). Його ви можете також або завантажити в Інтернеті, або отримати в кабінеті 311 Каховського виконкому.

 

КРОК 3: ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ ОСББ

Наступним не менш важливим кроком до створення ОСББ буде надсилання запрошення на установчі збори всім, хто є у сформованих Вами списках співвласників житлових/нежитлових приміщень. Це є обов’язковою умовою створення ОСББ. Текст запрошення повинен містити день, час, місце та порядок денний проведення установчих зборів.
Увага! Запрошення потрібно надіслати не менш ніж за 14 днів до проведення установчих зборів рекомендованим листом, або ж особисто вручати під розписку.

 

КРОК 4: ПРОВЕДЕННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ ОСББ

Проведіть установчі збори відповідно до порядку денного. Усі відомості про проведення установчих зборів внесіть до протоколу установчих зборів.Установчі збори вважаються дійсними, якщо зібрано кворум. Інакше кажучи, на зборах мають бути присутні 50%+1 або більше співвласників.
Для спрощення процесу підрахунку голосів можна попередньо підготувати маленькі аркуші «ЗА», «ПРОТИ», «УТРИМАВСЯ» із зазначенням кількості голосів відповідно до кількості власників, за яких голосує одна особа.

Увага! Рішення щодо питання, з якого проводиться голосування на установчих зборах, вважається прийнятим, якщо за нього проголосує «ЗА» більше 50% площі житлових/нежитлових приміщень, які належать співвласникам вашого будинку.
Форма протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку, затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.08.2015 № 203 Його ви можете також або завантажити в Інтернеті, або отримати в кабінеті 311 Каховського виконкому.

Голосування:
1.Створення ОСББ Спочатку головуючий виносить на голосування питання про створення ОСББ. Для прийняття рішення про створення ОСББ необхідно, щоб за нього проголосували 2/3 власників жилих/нежилих приміщень будинку.
2.Назва ОСББ. Зазвичай для назви беруть адресу будинку, проте можна вигадати і оригінальну. Головне – попередньо перевірити, чи вона не зайнята, скориставшися пошуком на сайті: irc.gov.ua
3.Статут ОСББ. Рекомендуємо голосувати за Типовий статут. Він містить всі суттєві положення про роботу ОСББ, і з ним легко ознайомитися, адже він є у відкритому доступі. А внести корективи можна зразу на Установчих зборах або згодом на загальних зборах ОСББ. Втім, варто присвятити час обговоренню статуту на попередніх зібраннях, під час підготовки до Установчих зборів.

 

КРОК 5: ОФІЦІЙНА РЕЄСТРАЦІЯ ОСББ

Через те, що ОСББ вважається створеним з моменту державної реєстрації, необхідно підготувати та подати наступні документи про реєстрацію ОСББ у відділ державної реєстрації Каховської міської ради (202 кабінет Каховської виконкому)
●2 екземпляри Статуту прийнятого на установчих зборах (повинні бути прошиті, пронумеровані та опечатані);
●2 екземпляри протоколу установчих зборів (у разі наявності листки опитування нумеруюються та підшиваються до протоколу установчих зборів);
●заяву про державну реєстрацію.
ОСОБЛИВОСТІ
Якщо документи подаються особисто, пред’являється паспорт. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження. Обов’язково візьміть примірник опису, за яким ви здавали документи.

 

КРОК 6: Насолоджуйтесь перевагами ОСББ!

На цьому етапі важливо пам’ятати, що усі рішення в ОСББ приймаються колегіально. Для цього піснують спеціальні органи (загальні збори, правління тощо) і демократичні проце дури (голосування).

Якщо ви маєте будь-які запитання щодо створення ОСББ, ми охоче проведемо для вас консультацію в каб. 311 Каховського виконкому.

 

Дмитрій Мельник,
головний спеціаліст відділу міського господарства,
надзвичайних ситуацій, обліку житла

(на правах соціальної реклами)

1 просмотров