В Каховському районі відбулися навчання загонів територіальної оборони

Після введення в Україні воєнного стану в областях, які розташовані уздовж російського кордону, на Херсонщині розпочалися позапланові військово-тактичні навчання загонів територіальної оборони.
Зокрема, з 5 по 14 грудня на базі Каховського професійного аграрного ліцею в селі Зелений Під проводилися навчальні збори 193-ого окремого батальйону територіальної оборони в складі 124-ої бригади ТРО.
Протягом десяти днів навчання близько 300 військовозобов’язаних (віком від 18 до 60 років) з Каховки, Каховського, Бериславського та Високопільського районів удосконалювали навички з вогневої, тактичної та інженерної підготовки, вміння надавати медичну допомогу і багато іншого.
У навчальних зборах брали участь ветерани АТО, воїни-афганці, працівники органів місцевого самоврядування, депутати районних і сільських рад, предтавники мирних професій, а разом з ними – і вчитель за фахом, позаштатний кореспондент «Каховських новин» Олег Терещенко (на фото), який і підготував цей репортаж з місця подій.

Детальний інструктаж, проведений Каховським військовим комісаром Ігорем Велікорецьким і заступником обласного військового комісара Анатолієм Бондаруком, перекличка, посадка в автобуси — і в дорогу!
Спочатку дислокація 193-ого батальйону ТРО планувалася в будівлі школи села Волинське. Але, як виявилося, там не було елементарних умов для перебування людей: електроенергії, опалення. На допомогу прийшли глава Каховської РДА Валерій Салтиков, очільниця Зелепідської ОТГ Галина Лобунько і директор Каховського професійного аграрного ліцею Сергій Ходос. Саме вони запропонували розмістити резервістів в гуртожитку та навчальному корпусі ліцею. Умови – більш, ніж комфортні для армійського життя.
Прибувши на місце, кожен за бажанням отримав повний новий комплект зручного і практичного обмундирування вартістю близько 5 тисяч гривень, який складався з літнього і зимового одягу та взуття. Навчання розпочалися наступного дня. Було сформовано чотири роти, розподілено обов’язки згідно штатного розпису.

Командиром моєї роти був колишній військовий, ветеран війни в Афганістані Володимир Ремез (на фото разом з Денисом Воропаєвим та Ігорем Тетеріним під час патрулювання вулиць с. Калинівка).
Теоретичні заняття чергувалися з практичними. До вміння поводження зі зброєю (розбирання-збирання автомата і стрільба) додавалися: теорія з ведення бою, саперної справи і розвідки, вивчення законодавства, а також обов’язків та відповідальності військо-вослужбовців в умовах воєнного стану.
Проводили їх інструктори з числа колишніх учасників бойових дій, здебільшого — ветерани АТО, які із задоволенням ділилися своїм набутим на лінії вогню досвідом.
Для кількох десятків юнаків ці збори стали пам’ятною у їхньому житті подією: під час навчань вони склали присягу на вірність Україні, скріпивши її своїм підписом.
Бійці тероборони (на фото) також брали участь (в будь яку непогоду) в охороні важливих об’єктів, здійснювали патрулювання вулиць в Зеленому Поді і прилеглих до нього населених пунктах. Спочатку помічали здивовані погляди місцевих жителів. Нерідко підходили і цікавилися, хто ми і звідки, а потім дякували за службу і бажали якнайшвидшого повернення додому.
Словом, займалися тими справами, для яких і створено підрозділи територіальної оборони: забезпечення умов для належного функціонування державних і місцевих органів влади, підприємств і установ, життєзабезпечення мирного населення, а в разі загрози – готовність дати збройну відсіч ворогу.
Звичайно, територіальна оборона – це ще не армія, і все-таки — серйозне випробування для чоловіків. Слід визнати, що не кожен з тих, хто одяг військову форму, усвідомив вагу відповідальності, яка лягла на його плечі. Прикро, але п’ятеро з 300 бійців своєю поведінкою заплямували честь мундира українського військового: вони виявилися випадковими людьми, а тому з ганьбою були відправлені додому.
Також варто відзначити, що Зеленопідська громада нас прийняла привітно і гостинно. Сільська рада, адміністрація ліцею, комендант гуртожитку Любов Малафай потурбувалися про наш побут, забезпечивши теплі приміщення, триразове харчування, гарячу воду і навіть культурну програму за участю місцевих учасників художньої самодіяльності.
А завершити репортаж хочу оцінкою української армії, яку дав один з інструкторів, професійний військовий з 20-річним стажем:
— Від здобуття незалеж-ності і до 2014 року наша країна перебувала в розслабленому стані. Але недарма сказано: «Хочеш миру — готуйся до війни». Наш народ, щоб захистити свою свободу і свою державу, повинен вміти користуватися зброєю. Якраз такі збори і є прикладом того, що слід робити на випадок війни: кожен повнолітній юнак або дорослий чоловік обов’язково має оволодіти азами військової справи.

 

Оголошено подяки

13 грудня під час робочої поїздки до Каховського району голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв високо оцінив організацію навчань загонів територіальної оборони.
За сумлінне виконання службових обов’язків, старанність та розумну ініціативу, проявлені під час тактичних навчань 193-го батальйону 124-ї окремої бригади територіальної оборони, подяки оголошено:
•військовому комісару Каховського військового комісаріату, підполковнику Ігорю ВЕЛІКОРЕЦЬКОМУ;
•начальнику управління головного Каховського магістрального каналу Сергію ЛИТВИНУ;
•голові Зеленопідської об’єднаної територіальної громади Галині ЛОБУНЬКО;
•голові Каховської районної державної адміністрації Валерію САЛТИКОВУ;
•завідувачу господарством 193-го батальйону 124-ї окремої бригади територіальної оборони Віталію СВЯТЕНКУ (на фото);
•директору Каховського професійного аграрного ліцею Сергію ХОДОСУ.
Також голова Каховської райдержадміністрації В.Салтиков оголосив подяку за сумлінне виконання військових обов’язків й активну участь у проведенні зборів військовослужбовцям:
Вадиму Андрієнку, Володимиру Гребенчуку, Сергію Землянському, Юрію Зоценку. Василю Коритку, Віталію Мельнику, Юрію Муліку, Володимиру Сайченку, Олегу Терещенку.

0 просмотров