Рейд по зрошувальній системі

На минулому тижні, 15 червня, був проведений рейд по Каховській  зрошувальній системі. Комісія у складі представників Каховського МагКаналу,  Державної екологічної інспекції у Херсонській області, Каховської поліції, та Каховської прокуратури проводили перевірку на Магістральному та розподільчих каналах Каховського Магістрального каналу.

Метою перевірки було виявлення несанкціонованого забору води, яку  використовують фермерів для поливу своїх полів.

За словами начальника УГКМК Сергія Литвина, таких захід проводився вперше з залученням представників інших державних служб — екологічної інспекції,  поліції та прокуратури: «Залучення різних служб дає гарантію, що ніхто не зможе порішати «питання». Адже ми перевіряємо фермерів, в яких є можливість «домовитись» з інспекторами. Саме тому в склад комісії було включено прокуратуру та поліцію»

За результатами рейду було виявлено шість випадків несанкціонованого забору води. Також було виявлено водокористувача, який використовував гербіциди в санітарній зоні Магістрального Каналу.

Сергій Литвин: «За результатами рейду несанкціоновано встановлені насоси були демонтовані. Всім споживачам, які здійснювали порушення, ми заборонили забір води з каналу до укладання договору. В свою чергу, представниками екологічної інспекції та поліції були складені протоколи за порушення водоохоронного режиму, що забруднення».

Відмітимо, що рейд був проведений лише в межах Каховскього району, при тому, що Магістральний Канал розташований на території декількох районів Херсонської області та сягає Запорізької області.

В свою чергу начальник Каховскього МагКаналу, Сергій Литвин, планує провести такі рейди і в інших районах, та зробити їх системними: «Наша установа надає товар — воду. Цей товар фермера використовують для зрошення свої полів, щоб отримати більший врожай, який дасть їм більший прибуток. Тому мене дивує поведінка деяких фермерів, які не хочуть сплачувати за цей товар. Сподіваюсь, що ми виправимо цей стан і кожен фермер, який хоче отримувати воду зрозіміє, що ми її не отримуємо безкоштовно — ми за неї також платимо. І якщо кожен з нас буде шукати як обдурити один одного — в нас взагалі не буде зрошувальної системи. Не буде врожаїв. Не буде прибутку. Буде лише степ, під палаючим сонцем».

 

DSC_0158

0 просмотров