«Скандітекс»: ласкаво просимо!

На календарі професійних свят Каховки з’явилося ще одне – День працівників текстильної і легкої промисловості. І «співзасновником» цього свята у нашому місті є ТОВ «Скандітекс», саме з нього у Каховці розпочалося відродження нової галузі економіки поряд з машинобудуванням, переробною промисловістю та виробництвом будівельних матеріалів. Галузі, про яку багато хто чув, але мало знає. Тому сьогодні познайомимося ближче.

 

ДВА РОКИ – ВЖЕ ІСТОРІЯ
Сама назва «Скандітекс» — скандинавський текстиль — досить промовиста. Його власник займається цим бізнесом усе своє життя. Має два великі аналогічні підприємства в Туреччині і побачив можливість відкрити таке саме виробництво і в Каховці.
«Скандітекс» було засновано 23 листопада 2016 року. 12 грудня перша група теперішніх його співробітників була направлена на навчання до Каховського професійного ліцею послуг, а 6 лютого наступного року приєдналася до навчання ще одна група.
У травні почався тестовий випуск продукції, а саме – сумок-«кенгуру».
— Офіційне відкриття ТОВ «Скандітекс» відбулося 15 червня 2017 року: представники нашого замовника перевірили тестову продукцію, їм сподобалась і якість готової продукції, і організація виробництва. Тому ми отримали оригінальне замовлення і з цього часу ведемо відлік своєї історії», — розповідає Вікторія Шматко. — За ці два роки фабрика зробила великий крок вперед: від 1 лінії і 30 працівників до 3 ліній і колективу з 120 чоловік. Сьогодні «Скандітекс» співпрацює з провідними європейськими брендами, уся продукція відправляється на експорт: для французької компанії – випускаються «кенгурушки», для шведської – крісла-шезлонги, для німецької – авточохли. Завдяки ефективності виробництва і конкурентної якості продукції розраховуємо на подальшу співпрпацю з успішними компаніями. На підприємстві використовуються новітні технології, обладнання та методи. Усі матеріали, які використовуються для нашої продукції, поставляються з Європи, Туреччини та Південно-Східної Азії і пройшли сертифікацію Oeko-Tex. Наш розкрійний цех працює з передовими технологіями, які включають автоматизоване та числове програмне управління.

 

ВЧИТИСЯ НІКОЛИ НЕ ПІЗНО
Важко повірити, але все починалося з кількох спеціалістів, обізнаних зі швейним виробництвом: це нинішні керівник виробництва і керівник з якості Божик Наталія Вікторівна, котра працювала в Каховському професійному ліцеї сфери послуг. Саме вони займалися професійною підготовкою майбутніх працівників, потім кращі з них стали майстрами виробництва. З їх числа – Світлана Лукашина, Марина П’ятигорець та Оксана Лейко.
— Звичайно, велику допомогу у підготовці кадрів надали ліцей сфери послуг, Каховський центр зайнятості, Херсонський центр зайнятості, який проводив навчання операторів у Новій Каховці. Але переважна більшість працівників пройшли навчання безпосередньо на виробництві. Тим паче, що у місті Ізмір (Туреччина) знаходиться «сестринська» швейна фабрика, з якою ми постійно спілкуємося. Наші турецькі колеги займаються розробкою документації, вони допомагали й налагоджувати виробництво, спираючись на власний досвід, адже працюють вже 16 років, – розповідає директор Олександр Таранишин. — Тож більшість наших спеціалістів їздили до турецької фабрики для обміну досвідом та підвищення рівня кваліфікації. І зараз нам дуже допомагає наш колега Айтекін Даглі, який вкладає свій досвід у навчання майбутніх майстрів.
Четверо дівчат, котрі працювали швачками, поїхали до Туреччини на місяць повчитися і тепер будуть працювати майстрами та міжопераційними контролерами (це друга за важливістю спеціальність). На навчання їздив і оператор розкрійного обаднання Руслан Мухаїр. Тобто, всі «місцеві». Хто хотів навчитись, той навчився і продовжує працювати, маючи всі умови для кар’єрного росту. Крім того, кожен бажаючий має ожливість освоїти не якусь одну, а декілька операцій. А це мінімізує можливість професійного «вигорання».
— Кадрова політика підприємства залишається такою ж і тепер: на роботу приймаємо як досвідчених спеціалістів, так і без досвіду роботи, самі навчаємо й оплачуємо працю під час навчання. І чим швидше учень опанує науку, тим швидше самостійно стає до роботи на лінії, відповідно зростає і заробіток. Робота не важка, але напружена, вимагає посидючості, уважності, зосередженості і вправності рук. Не затримуються лише ті, кому така робота не цікава. Не існує і вікових обмежень. Якщо є бажання працювати і досягати кар’єрного зростання, то, будь ласка, працюй, зростай і отримуй гідну заробітну плату. Даємо роботу тим, хто хоче працювати, а не відсиджуватися, — продовжує знайомити з підприємством менеджер з персоналу Шевчук Аліна.

 

ПІДПРИЄМСТВО, НА ЯКОМУ ХОЧЕТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ
Рідко хто приймає рішення піти, пропрацювавши тут більше півроку. Тому колектив стабільний і дружний. І цьому сприяє чимало чинників.
Це — гарні умови праці: світлий просторий цех з системою кондиціонування і опалення для підтримання комфорту, їдальня, устаткована холодильниками і мікрохвильовими печами, роздягальня, туалет, душ.
Доставка на роботу і з роботи здійснюється за рахунок підприємства. Тому на фабриці є працівники не лише з Каховки, Любимівки і Малокаховки, а й навіть з більш віддалених Нової Каховки і Софіївки.
У кожної виробничої зони – свій графік роботи відповідно до потреб виробництва, але згідно вимог українського законодавства. Скажімо, лінія авточохлів працює у дві зміни — з 7.00 до 14.40 і з 15.00 до 23.20. З робочим графіком погоджений і графік руху транспорту. Є півгодинна перерва на обід і двічі по 15 хвилин — на «перекур» — випити кави, чаю, просто перепочити. Адже графік роботи досить напружений. Тому ніхто не ходить по цеху без діла, не розмовляє по телефону. Прийшли ж працювати і заробляти.
На сьогоднішній день оплата праці в середньому становить 8,5 тисячі гривень, з яких вираховуються податки. Заробітна плата також залежить від виробітку, діє система матеріального стимулювання: чим більший виробіток – тим більша винагорода. Тобто, можна заробити і більше. Діє мотиваційна система, виплачуються бонуси за відвідування, особисту та групову ефективність.
У подвійному розмірі, як і належить, оплачуються понаднормові години й робочі суботи, які трапляються, коли йде планове відвантаження готової продукції.
Щодо відпусток, то колектив у повному складі двічі на рік іде на літні канікули: тиждень — у червні, два тижні — у серпні і ще на кілька днів — на новорічні свята.

КОРПОРАТИВНИЙ ДУХ
Ще одна особливість підприємства – політика, спрямована на згуртування колективу, створення у ньому товариського мікроклімату. Існують навіть свої «сімейні» традиції.
Так, на фабриці заведено відзначати виробничі досягнення: наприклад, одна з ліній поставила рекорд продуктивності. Тоді працівники цієї лінії отримують в нагороду торти, якими пригощають в обідню перерву увесь колектив, — і всі знають, кому дякувати за таке солодке частування.
Введено в практику і святкування інших заходів: Новий рік, 8 Березня. Ось і 1 червня запросили в гості близько 70 діток працівників фабрики: показали, де працюють їхні мами, розповіли про підприємство, а найбільше їх вразив «Спайдермен», помічник оператора Володимир Ямковий, котрий працював на розкрійній машині. Відбулося багато конкурсів, в тому числі й конкурс малюнків, було відзначено кращих, усіх пригощали печивом і соками. Дітям було весело та цікаво! Сподобалося настільки, що в декого навіть виникло бажання тут залишитися.
Таким чином створюється дружня, товариська атмосфера, яка об’єднує колектив. У суботу також організовується поїздка на відпочинок і традиційний корпоратив, щоб відзначити і річницю створення підприємства, і наше професійне свято.
Завдяки плідній праці начальника відділу продаж і маркетингу Вікторії Шматко створюється корпоративний настрій та організовуються яскраві події, які позитивно впливають на робочий процес у подальшому.

 

ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ
«Скандітекс» — це підприємство європейського рівня. Його особливою перевагою є те, що на фабриці відсутні простої і проблема сезонності. Навпаки, тут постійно «кипить» робота, лінії завантажені замовленнями.
Крім того, фабрика перебуває у стадії динамічного розвитку і йому вже затісно у теперішніх стінах. Тому ведеться тісна співпраця з міським головою і депутатським корпусом щодо розширення підприємства з добудовою додаткового цеху і складу. Зараз іде етап узгодження і отримання відповідного дозволу на будівництво, яке заплановане на 2020 рік.
У перспективі «Скандітекс» зросте удвічі – як за виробничими площами, так і за кількістю працівників.
Це добра новина, адже місто отримає додаткові податкові надходження, а його мешканці – нові робочі місця і можливості для офіційного працевлаштування, гідну заробітну плату і гарантії соціальної захищеності.
Тому підприємству вже зараз потрібні працівники, яких ще належить навчити премудростям нової для них професії.

 

КОРОТКІ ІНТЕРВ’Ю
Це підтверджує і майстер лінії Марина П’ятигорець: «Нам на лінію потрібні швачки. Коли до нас приходять люди без досвіду роботи, ми завжди раді навчити, починаючи з азів: як заправити нитку в голку, як натиснути педаль. На лінії 23 працівника, до кожного треба знайти вірний підхід, правильно організувати їхню роботу, щоб їм працювалося добре, щоб старалися для себе і всієї нашої команди, щоб кожен був зайнятий своєю справою і не гаяв час. Оскільки робота кожного залежить від роботи його сусіда по лінії. Як оператор виконає свою роботу — такий буде і кінцевий результат. Я вважаю, що наш колектив дуже згуртований і дружний, панує взаємовиручка і підтримка. Керівництво також прислухається до потреб і проблем працівників, усі питання вирішуються швидко».
Олена Мінак: «Я саме закін-чила навчання в ліцеї сфери послуг, коли відкрилася фабрика. Вирішила спробувати. Спочатку два місяці навчалася, потім півроку працювала швачкою, а тепер — у відділі контролю і якості. Цій відповідальній роботі мене теж навчали і не один день. Тобто, хто захоче працювати, може навчитися будь чому. Ось дівчина Таня щойно прийшла і в неї вже добре виходить. Звичайно ж, ми усі їй допомагаємо. Чекаємо всіх, хто має бажання вчитися і працювати разом з нами».
«Ця фабрика – велике благо для людей, бо забезпечує роботою. Побільше б таких підприємств», — стверджує її колега Тетяна Гречана, котра всього за півроку вийшла на новий фаховий рівень.
Помічник оператора на розкрійному комплексі Володимир Ямковий: «Працюю третій місяць і це моя перша професія. Мені подобається ставлення керівництва до працівників і щирі відносини у колективі. Просто приємно працювати. А навчитися може кожен, особливо, коли маєш такого гарного наставника, як наш майстер Руслан Мухаїр. Не скажу, що знаю вже все, але поступово освоюю таємниці професії».

134 просмотров