В Каховці пройшла козацька тризна

1 червня в Козацькому сквері на каховській набережній відбулась козацька тризна, пов’язана з ліквідацією Запорозької Січі у 1775-му році.  В заході взяли участь: козачата Каховської паланки Українського дитячо-юнацького товариства “СІЧ”, вихованці гуртків Станції юних натуралістів, козаки Херсонської обласної об’єднаної козацької паланки ВійськаЗапорізького Низового Спілки козаків України, Каховського Козачого Товариства, міський голова, депутати міської ради, члени міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва.

Тризна розпочалась зі слова міського голови, після чого, за традицією, присутні поклали квіти до Козацького хреста на честь гетьмана Богдана Ружинського та Українських козаків та до пам’ятника Івану Сірку.

Також присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про запорозьких козаків, про загиблих каховчан у Другій Світовій війні, а також сучасних козаків, патріотів України, наших земляків, які загинули в ході проведення АТО на Сході України. 

 

Довідка: 4 червня 1775 року за наказом російської уряду Катерини II було знищено останню Запорізьку Січ (Нову (Підпільненську) Січ).

0 просмотров